Grupa Azoty Chemik Police zdobył trzy punkty w Kaliszu

Chemik Police w poniedziałek będzie czekał na wyniki ŁKS i Developresu.
Chemik Police w poniedziałek będzie czekał na wyniki ŁKS i Developresu. Andrzej Szkocki
Tauron Liga. Dwa sety Chemik wygrał pewnie, bez stresu. W trzecim musiał nieźle się namęczyć, by zakończyć go grą na przewagi.

Chemik jest w sytuacji, w której nie może sobie pozwolić na kolejne wpadki w lidze. Przegrał w Opolu, stracił punkt z Volleyem Wrocław. ŁKS Łódź i Developres Rzeszów uciekły i jak mistrzynie Polski chcą walczyć o pierwszą pozycję w tabeli w rundzie zasadniczej, to muszą maksymalnie już punktować.

Wyjazd do Kalisza, do piątej ekipy w tabeli, łatwy miał nie być, ale pierwsze dwa sety Chemik wygrywał pewnie.

W I secie policzanki szybko zaczęły budować przewagę (6:3, 14:9) i ten dystans cały czas był trzymany. Dobrze i skutecznie grała Maira Cipriano. W II secie przewaga Chemika urosła błyskawicznie – 9:2. I choć kaliszanki potrafiły zbliżyć się do przyjezdnych na dwa oczka (11:13) to podopieczne Marka Mierzwińskiego potrafiły przerwać słabość w ataku i wygrać dość pewnie.

Najbardziej zacięty był III set, choć Chemik znów szybko odskoczył. Tyle, że MKS wyczuł, że jest w stanie walczyć, a mistrzynie nie są w mistrzowskiej formie. W połowie seta trwała walka punkt za punkt, kaliszanki wychodziły nawet na prowadzenie, ale czym bliżej końca, tym Chemik był coraz bardziej skuteczny. Prowadził nawet 24:20 i wszyscy czekali na zakończenie, ale wtedy pojawiły się problemy w przyjęciu i po paru akcjach był remis.

Chemik wytrzymał presję w grze na przewagi i po udanym ataku Jovany Brakocević-Canzian (MVP spotkania) zakończył mecz w trzech setach. Za tydzień mistrzynie podejmą ekipę Radomki Radom.

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
Sety: 19:25, 19:25, 25:27.
Chemik: Brakocević-Canzian (16), Cipriano (11), Korneluk (9), Łukasik (9), Wasilewska (8), Oveckova (6) oraz Stenzel (libero) - Sikorska, Czyrniańska, Połeć.