Grupa Azoty Chemik Police z drugim zwycięstwem w LM

Chemik Police z małymi problemami wygrał w serbskim Ub.
Chemik Police z małymi problemami wygrał w serbskim Ub. Sebastian Wołosz
Siatkówka. Spotkanie z mistrzem Serbii w 2. kolejce rozgrywek grupowych Ligi Mistrzyń wchodziło w bardzo niebezpieczną fazę. Chemik w porę zareagował.

Serbia to jedna z najlepszych reprezentacji na świecie, ale mistrz tego kraju nie jest aż tak wysoko notowany w rozgrywkach klubowych. Dlatego to Grupa Azoty Chemik Police był faworytem spotkania z ZOK Ub. Na papierze - wywiązał się dobrze z tego zadania, bo wygrał 3:1, zdobył komplet punktów, ale grą nie zachwycił.

Początkowa faza I seta należała do Serbek, ale wystarczył lepszy okres Chemika i był remis. W końcówce policzanki dobrze grały blokiem, były skuteczne w ataku i kontrach i wygrały 25:20.

II set to koszmar. Kompletnie nic się nie udawało podopiecznym Jacka Nawrockiego, a brane czasy, challenge nie odwracały przebiegu rywalizacji. Zanosiło się nawet pogromem.

I tak samo układał się III set. ZOK wypracował sobie przewagę 12:8, ale wtedy ciężar gry w ataku przejęła na siebie Jovana Brakocević, dzielnie ją wspomagały Martyna Łukasik oraz Agnieszka Kąkolewska. Ambitnie walczące gospodynie nie potrafiły zareagować. Nadal mogła się podobać ich gra w obronie, mocne zbicia, ale jednak siła argumentów Chemika była większa.