Grupa Azoty Chemik Police tym razem wygrał szybko i pewnie

Chemik Police ma trzy zwycięstwa w ekstraklasie.
Chemik Police ma trzy zwycięstwa w ekstraklasie. Andrzej Szkocki
Mistrz Polski zanotował trzecią wygraną w rozgrywkach ligowych i jest w czołówce Tauron Ligi (ekstraklasy siatkarek).

Chemik nie mógł mieć super nastrojów po ostatnich występach w Netto Arenie. W lidze namęczył się aż do tie-breaka z zespołem Volley Wrocław, a w meczu o Superpuchar Polski prowadził już 2:0 w setach, ale ostatecznie przegrał po pięciu partiach z Developresem. Policzanki na pierwszy triumf w sezonie 2022/23 będą musiały poczekać przynajmniej do lutego, gdy rozstrzygać się będzie rywalizacja o Puchar Polski.

W czwartkowy wieczór Chemik podejmował PWSZ Tarnów, czyli beniaminka rozgrywek. Podopieczne Marka Mierzwińskiego nie dały szans rywalkom i rywalizację zakończyły w trzech setach.

Pierwszy set był ciekawy, bo to przyjezdne uzyskały przewagę, która po serii udanych ataków i bloków wynosiła 17:13. Perspektywa wygranej usztywniła jednak tarnowianki i Chemik to wykorzystał. Agnieszka Korneluk zanotowała punktowe bloki, poprawiła się skuteczność ataków ze skrzydeł, a przeciwniczki nie były w stanie zareagować.

Drugi set bez historii – przewaga Chemika systematycznie rosła. Za to w III było trochę walki na początku (7:4 dla tarnowianek), ale szybciej policzanki odzyskały właściwy rytm i też wygrały niezagrożone.

Grupa Azoty Chemik Police – PWSZ Tarnów 3:0
Sety: 25:18, 25:16, 25:19.
Chemik: Czyrniańska (16 punktów), Brakocevic-Canzian (10), Korneluk (8), Łukasik (8), Wasilewska (5), Fabiola (2) oraz Stenzel (libero) - Połeć (3), Cipriano (1), Sikorska (1), Oveckova.