Grupa Azoty Chemik Police blisko ćwierćfinału Pucharu CEV [ZDJĘCIA]

Sebastian Szczytkowski
Grupa Azoty Chemik Police - Sannaya Libby's La Laguna 3:0
Grupa Azoty Chemik Police - Sannaya Libby's La Laguna 3:0 Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik Police nie zawiódł w pierwszym meczu o awans do ćwierćfinału Pucharu CEV i ograł 3:0 rywala z Hiszpanii.

Nie brakuje gier zespołowych, w których mecz polskiego klubu z hiszpańskim powoduje ogromny stres. W żeńskiej siatkówce tak nie jest. Drużynom z południa Europy nie można odbierać sukcesów w europejskich pucharach z przełomu wieków, ale od tego czasu znalazły się kilka długości za potentatkami z Włoch, Turcji czy Rosji.

- Musimy zagrać mecz na swoim normalnym poziomie. Nie lekceważymy rywalek - mówiły policzanki, które po wyeliminowaniu w poprzedniej rundzie Galatasarayu Stambuł rozbudziły apetyt kibiców na długą oraz owocną przygodę w Pucharze CEV.

Chemik potrzebował kilku minut na wstrzelenie się serwisem oraz uruchomienie bloku, ale kiedy już to zrobił, zwyciężył efektownie 25:13 w pierwszym secie. Przyjezdne dostały manto, ale jeszcze nie wywiesiły białej flagi. W drugiej partii Ferhat Akbas zażądał przerwy i porozmawiał mobilizująco z policzankami zanim wygrały one 25:16. Na finiszu Chemik popisał się kapitalną serią punktów przy zagrywkach Gyselle Silvy. Pojedynek zakończył się zgodnie z przewidywaniami po trzech setach, a w tym ostatnim padł wynik 25:16. Pograły sobie w nim zmienniczki.

Po raz pierwszy w tym wieku Chemik stoczył pojedynek o stawkę z zagranicznym rywalem w Policach, a nie w Szczecinie albo w Koszalinie. Tłumaczono to oszczędnościami. Wypełnienie dużego obiektu przy okazji meczu z Sannaya Libby's La Laguna było wątpliwe.

Rewanż zostanie rozegrany 5 lutego na Teneryfie. Chemik wybierze się w jeszcze dłuższą podróż niż w poprzedniej rundzie, w której mierzył się z Galatasarayem Stambuł. Zanim odwiedzi Wyspy Kanadyjskie czekają go jeszcze trzy mecze w Lidze Siatkówki Kobiet. Nie ma dużo czasu na zebranie energii przed najbliższym, ponieważ w piątek policzanki podejmą Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Początek o godzinie 20:30, a w rundzie jesiennej z zespołem znad Brdy walczyły przez pięć setów.

Grupa Azoty Chemik Police - Sannaya Libby's La Laguna 3:0 (25:13, 25:16, 25:16)