Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grand Prix City Trail zakończone. Zobacz zwycięzców cyklu [ZDJĘCIA]

Maurycy Brzykcy
Maurycy Brzykcy
Sześć biegów i blisko 5 tysięcy zawodników, w tym niemal tysiąc dzieci. Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden ciągle ma się świetnie.

Impreza przyciąga coraz więcej uczestników, którzy w zimne miesiące roku mogą się sprawdzić w przełajach. W Szczecinie biegają wokół Jeziora Szmaragdowego. Biegi w tej edycji odbywały się od października, co miesiąc, na stałym dystansie pięciu kilometrów. Liczby imprezy robią wrażenie. W sześciu leśnych „piątkach” wzięło udział łącznie blisko 4800 zawodników - 3818 dorosłych oraz 963 dzieci. Ostatni bieg odbył się w niedzielę. Średnio prawie 800 biegaczy gromadziły poszczególne wyścigi.

Zawody odbywają się w formule Grand Prix – aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należy pobiec co najmniej cztery razy. Ta sztuka udała się 663 dorosłym. Wśród nich najlepszym został Michał Groberski, drugie miejsce wywalczył Arkadiusz Minko, a trzecie Daniel Adamski. W rywalizacji kobiet triumfowała Monika Jackiewicz, drugą lokatę wywalczyła Jolanta Szwarnóg, a trzecią – Nikolina Szurgocińska.

W niedzielnym – ostatnim biegu zwycięstwo odnieśli Michał Groberski – triumfator cyklu i autor rekordu trasy (18:09) i Natalia Gulczyńska (21:49).

- Dzisiaj padł rekord trasy, z racji tego, że były bardzo sprzyjające warunki, nawierzchnia była zmrożona, także noga się trzymała i można było pokusić się o dobry wynik – 18:09. Chciałbym jednak podkreślić, że czasy na tej trasie nie są wymierne, bo to naprawdę „rzeźnickie” ścieżki i żeby je pokonać trzeba być twardzielem - podkreślił na mecie Groberski.

Zwyciężczyni ostatnich zawodów startowała na trasie City Trail po raz pierwszy.

– Byłam w szoku, że można wymyślić tak trudną trasę na 5 km. To, że są podbiegi i zbiegi to nie jest najtrudniejsze. Do tego dochodzą zakręty, które są naprawdę męczące dla nóg. Biegłam dziś trochę asekuracyjnie, chciałam wybadać grunt i przede wszystkim wygrać. A przy okazji udało mi się zmotywować do szybszego biegu kilku panów – mówiła po biegu zadowolona Natalia Gulczyńska.

Uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań odbędzie się 22 marca w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii w Szczecinie. Tego dnia zawodnicy odbiorą pamiątkowe medale (aby je wywalczyć należało pobiec co najmniej 4 razy w edycji), a najszybsi biegacze - zasłużone nagrody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński