MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Grafficiarze zmielili wygląd filarów pod Trasą Zamkową [zdjęcia, wideo]

Paulina Targaszewska
Fot. Marcin Bielecki
Aktywny wypoczynek, segregowanie odpadów, dbanie o zdrowie i środowisko - to wszystko promują prace polskich i zagranicznych writerów, które ozdobiły filary pod Trasą Zamkową. Ekologiczne graffiti o łącznej powierzchni blisko 1000 m2 pokryło 35 kolumn.
Graffiti zdjecia Internautów

Graffiti zdjęcia Internautów

- Takich akcji powinno być jak najwięcej, bo jest to świetny sposób na upiększenie miasta -mówi graficiarz o pseudonimie Turbo. - Poprzez graffiti można stworzyć naprawdę ciekawy efekt, który pozytywnie wpłynie na wizualną zmianę zaniedbanych miejsc. Ja najczęściej maluję litery i różne postacie ze zdjęć.

W trzydniowej akcji upiększania 35 filarów pod Trasą Zamkową wzięło udział siedemdziesięciu writerów. Do Szczecina przyjechali artyści z różnych miast Polski, Czech, Węgier i Niemiec. Wszyscy przez trzy dni tworzyli ekologiczne graffiti o łącznej powierzchni blisko 1000 m2. Najwyższe z malunków sięgają nawet sześciu metrów. W użytej kolorystyce przeważają odcienie granatu, błękitu i fioletu.
- Pogoda niestety nas nie rozpieszczała, ale wszyscy stanęli na wysokości zadania i teraz filary wyglądają naprawdę imponująco - mówi Przemysław Galor, współorganizator Eko Jam Graffiti. - Graficiarze zastosowali przeróżne techniki i style, a na ich dziełach zobaczymy wszystko, od napisów po obrazy. Efekt jest naprawdę niesamowity.

W trakcie imprezy writerzy pomalowali także kosz na śmieci i śmieciarkę do wywozu odpadów wielkogabarytowych. Graffiti, które się na nich znalazły nawiązują do odpowiedzialnego gospodarowania odpadami.
- Ma to na celu nie tyle upiększenie śmieciarki i śmietnika, co propagowanie segregowania odpadów wśród mieszkańców Szczecina - mówi Przemysław Galor.

Eko Jam Graffiti zostało zorganizowane w naszym mieście po raz trzeci. Akcji towarzyszyły gry, ekologiczne zabawy, występy DJ'ów i koncerty. W specjalnym Eko-Namiocie odbyła się trzecia edycja Swap Party - czyli bezgotówkowej wymiany odzieży. Oficjalnie impreza zakończyła się w niedzielę. Dziś zostaną dokończone ostatnie malunki.

- Najczęściej maluję litery i postacie ze zdjęć - mówi graficiarz o pseudonimie Turbo, którego pracą zachwycali się wszyscy odwiedzający imprezę szczecinianie. W przeciągu trzech dni artyści zmienili zaniedbane filary pod Trasą Zamkową w prawdziwe dzieła sztuki.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński