Grad medali naszych lekkoatletów podczas HMP w Toruniu

Michał Rozmys / Facebook
Halowe mistrzostwa Polski w Toruniu były wyjątkowo udane dla naszych lekkoatletów. Złote medale zdobyli m.in. Michał Rozmys, Renata Pliś czy Piotr Lisek.

Rozmys startował w biegu na 1500 metrów, mimo przeziębienia. Goleniowianin wygrał z chorobą i pozostałymi rywalami. Uzyskał czas 3:43.41, wyprzedził na mecie Adama Czerwińskiego (3:44.95).

- Gratuluję mu dobrego biegu i europejskiego minimum na mistrzostwa Europy! Miejmy nadzieję że Polski Związek Lekkiej Atletyki go powoła, bo facet ma potencjał - napisał Rozmys o swoim rywalu na facebooku. - Jutro ruszam na zgrupowanie do Monte Gordo w Portugalii, gdzie będę wracał do pełnego zdrowia i szykował się do mistrzostw Europy - dodał zawodnik Barnima Goleniów.

W Toruniu biegła także wychowana w Lipianach Sofia Ennaoui. Była zawodniczka MKL Szczecin zwyciężyła w wyścigu na 1500 metrów.
Zawodniczka AZS UMCS Lublin biegła z imponującą przewagą nad rywalkami, a na mecie zameldowała się z czasem 4:15.62.

Złoty medal zdobył w Toruniu również Piotr Lisek (OSoT Szczecin) w skoku o tyczce. Wygrał z wynikiem 5,83 m.

Najlepsza w biegu na 3000 metrów była Renata Pliś (Maraton Świnoujście). Wśród mężczyzna na tym dystansie triumfował policzanin Marcin Lewandowski. Brąz dla Pawła Pankratowa Hermesa Gryfino.

Ten sam krążek dla Natalii Gulczyńskiej (MKL Szczecin) w biegu na 800 m.

Ponad 6 tysięcy kibiców zasiadło w piątek na trybunach stadionu przy ul. Twardowskiego. Pogoń Szczecin wygrała z Górnikiem Zabrze 3:1. ZOBACZ TAKŻE: Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3:1. Portowcy w domu golą wszystkich. Górnik ósmą ofiarą z rzędu [ZDJĘCIA]