Gorzowianie dwa razy na podium zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie

Cezary Konarski
Lubuszanie bardzo dobrze spisali się w węgierskim Szeged.
Lubuszanie bardzo dobrze spisali się w węgierskim Szeged. Facebook/Polski Związek Kajakowy
Reprezentanci gorzowskich klubów stawali na podium pierwszych w tym sezonie zawodów z cyklu Pucharu Świata w kajakarstwie, które odbyły się w węgierskim Szeged.

Na najwyższym stopniu zameldował się Oleksij Koliadych z Admiry, który wygrał nieolimpijską konkurencję C1 na 200 m. Z kolei Anna Puławska, zawodniczka AZS-u AWF Gorzów, razem z koleżankami z reprezentacji Polski była druga w K4 na 500 m. Szóste miejsce zajęła druga polska czwórka, w której płynęła inna zawodniczka AZS-u AWF Julia Olszewska (była również siódma w finale B w konkurencji K1 na 200 m).
Z kolei siódmą lokatę wywalczył Wiktor Głazunow (AZS AWF) w C1 na 1000 m.

W Szeged równocześnie rozgrywano mistrzostwa świata kajakarzy niepełnosprawnych. Pierwsze miejsce w finale B zajął Mateusz Surwiło, paraolimpijczyk Startu Zielona Góra. Teraz przed zielonogórzaninem czerwcowy start w mistrzostwach Europy (również w Szeged), który będzie ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami paralimpijskimi w Paryżu.

Najlepsi sportowcy w plebiscycie Gazety Lubuskiej: 1. miejsce - Anna Puławska.

Gala Sportu Lubuskiego 2024. Dominatorka Anna Puławska ponow...