Gorzko-słodka porażka Chemika Police w Trójmieście

(sz)
Andrzej Szkocki
Chemik Police przegrał 2:3 z Atomem Treflem Sopot w 26. kolejce, ale dzięki punktowi zapewnił sobie zwycięstwo w sezonie zasadniczym Orlen Ligi.

Mistrzynie Polski mają 67 "oczek" i 23 zwycięstwa. Wicelider Impel Wrocław może jeszcze zrównać się liczbą punktów z Chemikiem, ale nie ma możliwości odnieść więcej wygranych, dlatego do półfinału z 1. miejsca wchodzi drużyna Jakuba Głuszaka i zmierzy się z Developresem SkyRes Rzeszów. Drugą parę tworzą Impel z Grot Budowlanymi Łódź.

W maju Chemik wygrał mecz w Trójmieście i świętował mistrzostwo Polski. W niedzielę drużyna Głuszaka kończyła tam sezon zasadniczy Orlen Ligi i poniosła gorzko-słodką porażkę. Atom Trefl Sopot to nisko notowana drużyna, która dopiero w ostatniej kolejce zagwarantowała sobie utrzymanie.

Z przymrużeniem oka można stwierdzić, że wynik 2:3 wygląda jak porozumienie klubów. Po meczu i wilk syty i owca cała, ponieważ Chemik i Atom zrealizowały podstawowy cel.

Przegrana chluby jednak policzankom nie przynosi. Tym bardziej, że jest trzecią z rzędu na wyjeździe. Forma mistrza Polski jest alarmująca.

Po dwóch setach gospodynie prowadziły 2:0. Grały ambitnie, konsekwentnie i potrafiły wymierzyć Chemikowi karę za pomyłki. W pewnym momencie statystyki policzanek były opłakane. Miały 24 procent dokładności przyjęcia i 27 procent skuteczności w ataku. Trener Głuszak reagował przerwami na żądanie i zmianami. Najlepszą roszadą było wprowadzenie Aleksandry Jagieło za Malwinę Smarzek.

Po przerwie Chemik podniósł jakość swojej siatkówki. Wygrał trzeciego seta zaciętego i czwartego jednostronnego. Doprowadził do tie-breaka, w którym decydujące były as serwisowy Martyny Łukasik i pomyłka w ataku Madelaynne Montano. Tuż przed ostatnią akcją szkoleniowiec porozmawiał z Chemiczkami i zapewne nakazał wystawę do Kolumbijki. Montano jednak zawiodła.

Nie udał się powrót do Trójmiasta Katarzynie Zaroślińskiej, która przed sezonem zmieniła Atom na Chemika. Atakująca nie grała w dwóch poprzednich meczach z powodu kontuzji. W niedzielę była zmienniczką Montano, ale skończyła tylko 4 z 12 ataków.

Najlepiej po stronie policzanek zaprezentowała się Agnieszka Bednarek-Kasza, ale w zespole było więcej ogniw słabych niż mocnych, czego efektem jest porażka.

Atom Trefl Sopot - Chemik Police 3:2 (25:23, 25:22, 21:25, 17:25, 15:13)