Górnik Zabrze - Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:24. Mecz kar i wykluczeń

Superliga
Sandra Spa Pogoń Szczecin rozegrała pierwszy mecz po przerwie na występy reprezentacji. Niestety, szczeciński zespół przegrał z Górnikiem Zabrze na jego parkiecie 24:28.

Górnik to zespół z górnych rejonów tabeli, ale na Pogoń zawsze musi uważać. Początek meczu był spokojny, ale później gospodarze wypracowali sobie trzy gole przewagi, a dodatkowo grali w przewadze. Ten okres wykorzystali lepiej goście ze Szczecina i doprowadzili do remisu 7:7, a później nawet prowadzili. To jednak na nic. Górnik przyspieszył w końcówce połowy i prowadził w przerwie 14:11.

W drugiej połowie gra się zaostrzyła i co chwilę któryś z zespołów grał w przewadze. Nie zabrakło także dwóch czerwonych kartek dla gospodarzy. Ostatecznie jednak Pogoń była gorsza o cztery bramki.

Po tym meczu Pogoń jest na 11. miejscu w Superlidze.

Górnik Zabrze - Sandra Spa Pogoń 28:24 (14:11)
Sandra: Terekhov, Gawryś - Krok, Wąsowski, Gierak 2, Krupa 2, Bosy 2, Biernacki 5, Krysiak 2, Matuszak, Rybski 8, Zaremba, Fedeńczak 3. Trener: Rafał Biały.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani