Górnik Łęczna - Olimpia Szczecin 4:3. Najlepszy mecz w sezonie, ale punkty uciekły

Olimpia Szczecin przed jednym ze spotkań ligowych.
Olimpia Szczecin przed jednym ze spotkań ligowych. Olimpia Szczecin Facebook
Ekstraklasa piłkarska kobiet. Olimpia Szczecin od paru sezonów jest zespołem, który jak ma swój dzień potrafi walczyć jak równy z równym z najlepszymi. Problem w tym, że takich dni ma stanowczo za mało w trakcie rozgrywek.

Jesień w wykonaniu Olimpii była rozczarowująca, więc wyjazd do Łęcznej nie zapowiadał się jakoś optymistycznie. Ale podopieczne Adama Gołubowskiego potrafiły stworzyć ciekawe widowisko i były bardzo blisko zwycięstwa.

Trzy razy w niedzielę obejmowały prowadzenie, a jeszcze w 92. minucie prowadziły 3:2. Wtedy jednak zaczął się dramat szczecinianek. W 93. minucie padła wyrównująca bramka, a w 98. Górnik miał rzut rożny. Po dośrodkowaniu - celna główka, piłka wpada do siatki i Olimpia wypuściła z rąk choćby punkt.

W składzie Górnika zagrały dwie byłe piłkarki Pogoni Women Szczecin - Jolanta Siwińska i Emilia Zdunek, a zabrakło byłem zawodniczki Olimpii - Roksany Ratajczyk.

Dla Olimpii był to ostatni tegoroczny występ. Nasz zespół zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Górnik Łęczna - Olimpia Szczecin 4-3 (1-1)
Bramki: Kamczyk (39.), Karczewska (65.), Guściora (93.), Zając (98.) - Szymaszek (17.), Grec (49. - samobójcza), Szczęśniak (76.).
Olimpia: Piątek - Brodzik, Witczak, Grosicka, Szymaszek, Bińkowska, Böhm, Michalczyk, Brzozowska, Radochońska, Kędzierska.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0