Golf > Kolbowicz i Wasielewski walczyli o finał (zdjęcia)

k
Marek Kolbowicz (z lewej) i Konrad Wasielewski grają w golfa amatorsko. W Binowie byli i tak  najbardziej utytułowanymi zawodnikami. Mają w swoim dorobku przecież medal olimpijski.
Marek Kolbowicz (z lewej) i Konrad Wasielewski grają w golfa amatorsko. W Binowie byli i tak najbardziej utytułowanymi zawodnikami. Mają w swoim dorobku przecież medal olimpijski. Andrzej Szkocki
Golf w BinowieDziewiąta edycja turnieju Polish Golfers Championships w obiektywie Andrzeja Szkockiego.

Golf w Binowie

W zakończonym w sobotę, na polu Binowo Park, finale krajowym wyłoniono reprezentację Polski. Wystąpi ona w finale światowym, który odbędzie się w USA na polach Mission Inn na Florydzie.

Zakończyła się dziewiąta edycja turnieju Polish Golfers Championships. W tym roku po raz pierwszy rozegrano aż dziesięć turniejów eliminacyjnych, brało w nich udział ponad pięciuset zawodników.

Grali medaliści z Pekinu

Ukoronowaniem cyklu był trzydniowy finał krajowy, który rozegrany został podczas minionego weekendu w Binowie. Na turnieju gościli złoci medaliści olimpijscy Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski. Dyrektor pola Binowo Park Sławomir Piński wręczył olimpijczykom certyfikaty honorowych członków klubu golfowego w Binowie. Mistrzowie mieli też okazję spróbować swoich sił na strzelnicy golfowej. Marek Kolbowicz doskonale radził sobie z kijem. Po treningu stwierdził, że już wie co będzie robił na sportowej emeryturze.

W kategorii celebrity - osób publicznych zwyciężył Piotr Gąsowski, przed Krzysztofem Materną i Tadeuszem Drozdą.

Tegoroczne zawody upłyneły pod znakiem bardzo zaciętej rywalizacji. Przystąpiło do nich 167 graczy z całej Polski. Rywalizowali w siedmiu kategoriach: sześciu handicapowych i celebrity.

Pierwsza dogrywka

W dwóch kategoriach do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Wśród graczy z najniższym handicapem 0-5 wygrał Michał Kasprowicz z Poznania (216). W kategorii 6-10 najlepszy okazał się Krzysztof Bil reprezentujący pole Modry Las z Choszczna (217). W kategorii 11-15 byliśmy świadkami pierwszej dogrywki. Stanęli do niej Jerzy Dutczak ze Szczecina i Rafał Majchrzak z Warszawy (obaj 217). Bardziej doświadczony Dutczak zagrał spokojnie "swoje" a jego rywal już w drugim strzale wpadł w wysoką trawę, później do piasku i stracił swą szansę.

W kategorii 16-20 zwyciężył Janusz Lipiński z poznańskiego Bytkowa (208). Drugą dogrywkę rozegrali ze sobą Oskar Kaźmierczak z Łodzi i Marek Kalitowicz z Warszawy (obaj 203) w kategorii 20-25. Ostatecznie wygrał łodzianin.

Najlepszym kategorii 26-36 triumfował Jerzy Maćkowski z miejscowego Binowo Park (199). Dotychczas prowadzący jego kolega klubowy Janusz Burdak musiał zadowolić się drugim miejscem z wynikiem (201). Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Sławomira Konieczna reprezentująca KG Modry Las (210).