MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Goleniów: Będzie ładny dworzec

Agnieszka Tarczykowska
Projekt pracowni projektowej Kiliszek - Skarzyński z Goleniowa.
Projekt pracowni projektowej Kiliszek - Skarzyński z Goleniowa.
Kilkadziesiąt miejsc parkingowych, plac manewrowy dla autobusów i kompleks gastronomiczny. Tak będzie wyglądał teren wokół dworca PKP.

- Najwyższy czas zrobić porządek w tej części miasta - mówi Andrzej Wojciechowski, burmistrz Goleniowa. - Tym bardziej, że już wkrótce w pobliżu dworca stanie największe centrum handlowo - mieszkalne na terenie po byłej mleczarni. Przecież dworzec to wizytówka miasta. Musi być elegancki.

Znikną szpetne budy

Gmina wykupiła od kolei grunt, na którym staną segmenty z małą gastronomią oraz przystanek autobusowy. Zmieni się także plac z przystankami autobusowymi. Trwa jego projektowanie.

- Mamy już gotową koncepcję zabudowy miejsca, gdzie obecnie stoją okrutnie brzydkie budy z jedzeniem - dodaje burmistrz. - Teren pod nowe segmenty z małą gastronomią sprzedamy w trybie przetargowym, ale ci, którzy wygrają przetarg, będą musieli wybudować swoje bary i kafejki zgodnie z koncepcją wybraną przez gminę. Myślę, że plac manewrowy i nową zabudowę gastronomiczną uda się zrobić do końca przyszłego roku.

Nowy parking

Gmina już myśli o wykupieniu terenu na rampie, gdzie obecnie parkują busy prywatnych firm przewozowych. W miejscu tym powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Pobliski parking naprzeciwko pogotowia także zostanie zmodernizowany.

Inwestycja będzie realizowana, jeśli gmina znajdzie w przyszłorocznym budżecie, ponad pół miliona złotych.

- Najbardziej cieszy mnie, że w mieście przybędzie parkingów, bo to największa bolączka. Centrum miasta jest pozbawione miejsc, gdzie można zostawić samochód. Teraz powstaje kolos handlowy przy dworcu, więc na pewno przyda się dodatkowy duży parking - uważa Maciej Kozłowski z Goleniowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński