Gol w 10. sekundzie nie pomógł. Olimpia Szczecin pokonana [ZDJĘCIA]

Sebastian Szczytkowski
Olimpia Szczecin - AZS Wałbrzych 2:5.
Olimpia Szczecin - AZS Wałbrzych 2:5. Andrzej Szkocki
Olimpia Szczecin przegrała pierwszy mecz w sezonie 2:5 z AZS PWSZ Wałbrzych.

Od mocnego uderzenia rozpoczęła sezon Roksana Ratajczyk. Najlepsza snajperka Olimpii Szczecin strzeliła dwa gole. O obu trzeba opowiedzieć, ponieważ były niezwykłe. Ratajczyk trafiła do bramki w 10. sekundzie po kilku podaniach zanim przyjezdne dotknęły piłki. Drugiego gola strzeliła z ponad 30 metrów.

Olimpia prowadziła 1:0, 2:1, a do przerwy było kompromisowe 2:2. Porażka różnicą aż trzech goli w drugiej połowie była przesadną karą dla szczecinianek, ale trzeba przyznać, że AZS PWSZ Wałbrzych zasłużył na swój komplet punktów.

W drugiej połowie zadebiutowała w Ekstralidze kobiet Kornelia Grosicka, siostra reprezentanta Polski i zarazem wychowanka Pogoni Kamila. Początkowo skrzydłowa, następnie lewa obrończyni główkowała w słupek własnej bramki. Niewiele zabrakło, by swój debiut wspominała bardzo gorzko.

Spotkanie oglądał z trybun Miłosz Stępiński, selekcjoner reprezentacji Polski.

Więcej o meczu w poniedziałek w Głosie Szczecińskim.

Olimpia Szczecin - AZS PWSZ Wałbrzych 2:5 (2:2)