Gol dla Asi

Przemek Sas, 29 listopada 2004 r.
Najpierw ustawienie piłki. Potem głęboki oddech, chwila skupienia, rozbieg i strzał. Niemal każdy kibic Pogoni, wie jak rzuty wolne wykonuje Grzegorz Matlak.

Tym razem popularny "Grzela" strzelał aż z 35 metrów. Piłka zatoczyła wielki łuk i - ku zdziwieniu wszystkich piłkarzy Świtu - wpadła do siatki.

- Bramkę dedykuję mojej dziewczynie Asi, która jest ze mną na dobre i na złe - mówił po meczu Matlak.

Pogoń pokonała Świt Nowy Dwór 3:0 w Pucharze Polski. Portowcy awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Po słabym i nudnym meczu Pogoń pokonała Świt 3:0. Portowcy grali na wysokim poziomie tylko do 21 minuty, kiedy po akcji Artura Bugaja i samobójczym golu bramkarza Świtu, objęli prowadzenie 1:0.

Od tej chwili oddali inicjatywę rywalom, ograniczając się do kontrataków. Ucierpiała na tym jakość widowiska, bo Świt nie był w stanie zagrozić poważniej bramce Krzysztofa Pilarza. W drugiej połowie portowcy wykorzystali dwa stałe fragmenty gry - rzut wolny i karny, ustalając wynik na 3:0.

Tym samym w pełni zrewanżowali się Świtowi za porażkę w Nowym Dworze (0:2).