MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Główna siedziba pogotowia powstanie przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Teraz jest tu jak po apokalipsie. ZDJĘCIA

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Lada dzień ma ruszyć budowa nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Na razie teren ten jest bardzo zaniedbany.

Na razie przy ul. Twardowskiego nie sfinalizowano jeszcze etapu prac rozbiórkowych. To teren poprzemysłowy. Z działką WSPR sąsiaduje również zaniedbany teren miejski.

W listopadzie 2019 roku doszło tam do tragedii, gdy w basenie przeciwpożarowym utonęli dwaj kilkunastoletni chłopcy. Po tym wypadku zbiornik zasypano.

- Niestety pomimo ogrodzenia i zabezpieczenia terenu, na terenie tym mają miejsce regularne kradzieże i zniszczenia. Kilkukrotnie już niszczono i rozkradano ogrodzenie. Sprawy te zostały zgłoszone na policję - mówi Paulina Heigel, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

- Jesteśmy jednak pewni, że problem ten już wkrótce zniknie, ponieważ wyłoniliśmy w przetargu generalnego wykonawcę budowy nowej siedziby WSPR w Szczecinie przy ul. Twardowskiego. Od chwili podpisania umowy w ciągu 7 dni wykonawca będzie musiał wejść na teren budowy i rozpocząć prace. Zakres prac obejmuje rozbiórkę pozostałych na terenie obiektów oraz budowę nowej stacji pogotowia. Całość ma być gotowa do końca 2022 roku - dodaje.

ZOBACZ TEŻ:

Na razie na części terenu przy ul. Twardowskiego przekazanej WSPR w Szczecinie pod budowę nowej stacji pogotowia ratunkowego zostały wykonane częściowe rozbiórki, wycinka drzew i przyłącza (m.in. wodno-kanalizacyjne).

Przy ul. Twardowskiego na powierzchni około 1,7 ha mają powstać dwa budynki: B1 i B2.

W budynku B1 znajdzie się część administracyjno-szkoleniowa, natomiast w budynku B2 będą znajdowały się pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego i zaplecze garażowo-techniczne dla karetek. Przetarg wygrała firma MIRBUD S.A, a jej oferta opiewa na kwotę 32 841 000,00 zł brutto. Całkowity szacunkowy koszt inwestycji to ok. 52 mln zł.

Z kolei mniejsza stacja pogotowia już powstaje przy ul. Duńskiej. Kosztować będzie ponad 16 mln zł. Budynek z pomieszczeniami dla ratowników medycznych i z zapleczem garażowo-technicznym dla ambulansów powinien być gotowy najpoźniej w czerwcu 2021 r. Wykonawcą jest firma Calbud.

- W przypadku naszej drugiej, nowej siedziby. termin oddania tej inwestycji do użytkowania jest niezagrożony. Najprawdopodobniej całość będzie gotowa na około 2 miesiące przed wyznaczonym ostatecznym terminem. Aktualnie trwają tu prace wykończeniowe i związane z zagospodarowaniem terenu -wyjaśnia Paulina Heigel.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Nowe pogotowie w Szczecinie. Powstaje jedna z dwóch nowych s...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński