Głośny proces w sprawie łapówek lekarzy ze Szczecina. "Pacjentem" był Agent Tomek

mp
Dziś przed Sądem Odwoławczym w Szczecinie zakończył się proces lekarzy skazanych za branie łapówek.
Dziś przed Sądem Odwoławczym w Szczecinie zakończył się proces lekarzy skazanych za branie łapówek.
Dziś zakończył się proces apelacyjny grupy szczecińskich lekarzy skazanych za brania łapówek. Prawomocny wyrok za tydzień.

We wtorek wyszło na jaw, że jednym z "pacjentów". którzy ujawnili proceder był słynny agent Tomek, czyli poseł Tomasz Kaczmarek.

To on w tzw. akcji specjalnej miał wręczyć łapówkę nefrologowi Lesławowi B. W zamian lekarz miał wystawiać zwolnienia lekarskie. Dzisiaj mec. Marek Mikołajczyk, obrońca nefrologa zwracał uwagę, że takie prowokacje ze strony służb są niedopuszczalne.

Rok temu Sąd Rejonowy w Szczecinie skazał 11 lekarzy, którzy za pieniądze mieli wystawiać zwolnienia i fałszować dokumentację medyczną.

Dwie osoby, w tym nefrolog Lesław N. dostały kary bezwzględnego więzienia. Sprawa zaczęła się dwie dekady temu. Na czele procederu stal były wojskowy Ryszard H. Nawiązywał kontakty z osobami zainteresowanymi uniknięciem odbywania służby wojskowej, załatwieniem renty, czy prawa jazdy. Nawiązał kontakty z lekarzami różnych specjalności, w tym zatrudnionymi w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie, którym przekazywał w imieniu zainteresowanych korzyści majątkowe oraz, od których uzyskiwał niezbędną dla uzyskania pozytywnego orzeczenia dokumentację medyczną.

Dzisiaj prokuratura zażądała dla części oskarżonych wyższych kar. Lekarze chcą uniewinnień lub ponownego procesu.

Wcześniej we wszystkich watkach tej afery skazano ok. 200 osób. Wielu oskarżonych dobrowolnie poddało się karze.

Wideo

Komentarze 23

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosc

To czekamy na wyrok, mam nadzieję że sprawiedliwy.

g
gosc
W dniu 16.05.2014 o 10:28, zdziwiony napisał:

Z tym odebraniem uprawnień to bym się zastanowił. Nie dość, że łachudra (moralna) zrobił studia za moje pieniądze to w dodatku setki lekarzy wyjechało szukać lepszego życia. Rezultat - nie ma lekarzy. Może z pozycji np. Szczecina tego nie widać ale już w wioskach kilkanaście km od granic adm. - owszem. W dodatku - to pacjent musi jechać do lekarza. Dlaczego nie lekarz do pacjenta? Może zatem karą byłby powrót do czasów "komuny", tej z lat 50-tych? Nakaz pracy, dyspozycyjność 24 godz/dobę. I uświadomienie sobie, że się jest dla ludzi. Więc tej nędzy ludzkiej trzeba dotknąć, powąchać jej a nawet - posmakować. Dwie - trzy roczne tury na misjach pod lufami gdzieś  w Afryce a w międzyczasie wolontariat w polskich więzieniach. Nie wiem, czy by pomogło ale może trzeba spróbować?Swego czasu ówczesny minister Dorn chciał posłać ich w kamasze. Wrzask był na pół świata. Widocznie wiedzą, że "mają Kanadę" i może im się to w każdej chwili urwać.

 

Czy to oznacza, że chciałbyś być leczony przez lekarza który kłamie w dokumentacji za pieniądze, może Twoją dokumentację też fałszować, może nie umie leczyć? a za pieniądze napisze Ci wszystko, czym taki łapówkarz różni się od innego łapówkarza, ano niczym a czym różni się od lekarza uczciwie wykonującego swoją powinność? oj rózni, tamten leczy!!!

C
Co wam Unia dała

Gó#$^ byście z tych Unijnych pieniędzy mieli, gdyby nie walka z korupcją zaczęta przez Kaczyńskiego.

g
gość
W dniu 16.05.2014 o 13:33, zdziwiony napisał:

Wiesz, dlaczego rząd Kaczyńskiego podał się do dymisji? Z 60 mln powodów. Bo na 60 mln zł Komisja Wyborcza zakwestionowała kwity na kampanię. Nie wiem zatem, co gorsze - czy kiedy rządzi złodziej czy nieudolny choć w miarę uczciwy dureń. Złodziej ukradnie ale innym da pożyć. Udający uczciwego głupek chcąc złapać jednego złodzieja sparaliżuje gospodarkę, spowoduje ucieczkę kapitału za granicę i będzie płakał, że nikt go nie rozumie. PiS z walki z korupcją zrobił walkę polityczną. Samo zaś zjawisko zmieniło tylko formę i zasięg działania.

zdziwiony już wcześnie ci napisałem że jesteś kłamcą!, czy do twojego post komunistycznego łba nie może dotrzeć takie prawidło , GDYBY PiS ukradł CHOĆ 1 PLN o który moża by go oskarżyć to Tusk , Miller ,palikot czy Komorowski ? zrobili by to w wielka radością , zniszczyli by PiS. Niech dla ciebie będzie przykładem twój mistrz propagandy URBAN po przegranej 3 sprawie sądowej powiedział że nigdy więcej nie oskarży Kaczyńskiego . Piszesz sprawa korupcji - jaka jest różnica pomiędzy zwykły wałkarzem a politykiem dopuszczającym się wałków ja nie widzę żadnej złodziej jest złodziej i tyle dla ciebie to może jest i różnica - on jest nasz . Media zakładane przez agentów szkolonych przez KGB, GRU , i dzieci byłych przywódców KPP kierowanych przez komitern i WKPb z zadaniem likwidacji Polski( jak to określił mołotow bękarta układu wersalskiego).Komisja wyborcza po szkoleniach w Moskwie korzystająca z z serwerów będących własnością firmy kontrolowanej przez FSB ty piszesz o uczciwości! / żarty se stroisz czy o drogę pytasz. Jeszcze nie tak dawno gromiłeś łapówkarzy a sam piszesz pean pochwalny uwiarygadniający złodziejstwo, bo niby tak lepiej. O jakim ty piszesz kapitale który może uciec szybko - spekulantach - kapitał drenujący polską gospodarkę - ciebie to nie dotyczy ale inni. Zjawisko korupcji po 89r opisał w swojej książce profesor Kieżun ale jak ma się zła wolę to już nie muszę kończyć wiesz jak to się nazywa
z
zdziwiony
W dniu 16.05.2014 o 12:45, gość napisał:

  Powiedz to tym co głosowali na Tuska i jego partie zakładana przez dawnych oficerów z WSI, 89% pensjonariuszy zakładów karnych głosowało na PO. Na niepokornych jest link pt. afery PO - jeśli by w Polsce PiS zkręcił chociaż 1% tego co PO to w czerwonych mediach wszystko było by na czerwono , nawet teraz jest afera z finansowaniem przez mafie i Niemców polityków z dawnego KLD ( obecnie siedzą w rządzie i sejmie)i w mediach cisza ! Jest w Polsce przyzwolenia na łapownictwo , złodziejstwo i niema co gadać dopóki ten problem nas nie dotyczy to się śmiejemy w momencie gdy nas zacznie boleć to mamy żal do wszystkich tylko nie do siebie że wybraliśmy te towarzystwo co sprawuje władze RP

Wiesz, dlaczego rząd Kaczyńskiego podał się do dymisji? Z 60 mln powodów. Bo na 60 mln zł Komisja Wyborcza zakwestionowała kwity na kampanię. Nie wiem zatem, co gorsze - czy kiedy rządzi złodziej czy nieudolny choć w miarę uczciwy dureń. Złodziej ukradnie ale innym da pożyć. Udający uczciwego głupek chcąc złapać jednego złodzieja sparaliżuje gospodarkę, spowoduje ucieczkę kapitału za granicę i będzie płakał, że nikt go nie rozumie. PiS z walki z korupcją zrobił walkę polityczną. Samo zaś zjawisko zmieniło tylko formę i zasięg działania. 

z
zdziwiony
W dniu 16.05.2014 o 12:10, gosc napisał:

Za kradzież batonika idą do więzienia, kradzież uprawnień rentowych, nieuprawnione odroczenie służby wojskowej- karać należy za pomocnictwo zabraniem uprawnień by nigdy już nie mogli tego zrobić i będzie to przestroga dla kolejnych

Uważam, że korupcja jest wówczas, gdy temu, co chce coś załatwić opłaca się poprzez łapówkę zmienić swój statut. Czyli - zyska. Jeżeli rencista prowadzący działalność gospodarczą jest zwolniony z różnych świadczeń, to zdrowemu człowiekowi opłaca się zostać rencistą. Kiedyś młodzi ludzie uciekali od wojska. Widocznie się to opłacało. Można zostać rolnikiem i uciec do KRUS - niejednemu się to opłaca. Tam, gdzie trzeba przeskoczyć barierę - daje się łapówkę. Jeżeli można, wyłudza się przez kłamstwo czy oszustwo. Bo się opłaca. Lekarz tylko dlatego za łapówkę wystawia fałszywe zaświadczenie, bo nie ma takiej siły, która mogłaby mu udowodnić, że chory nagle ozdrowiał. Ten, co dał także nie ma interesu, by lekarza wydać.

W PRL samochody, lodówki czy telefony były dobrem tak trudno dostępnym, że chętni dosłownie wciskali pieniądze aby dostać przedmiot swych marzeń. Dziś jest odwrotnie - wszystko można nabyć od ręki, sprzedawcy sami dają coś w rodzaju łapówek, by ludzie kupowali.

g
gość
W dniu 16.05.2014 o 12:10, gosc napisał:

Za kradzież batonika idą do więzienia, kradzież uprawnień rentowych, nieuprawnione odroczenie służby wojskowej- karać należy za pomocnictwo zabraniem uprawnień by nigdy już nie mogli tego zrobić i będzie to przestroga dla kolejnych[/quotepowiedz to tym co głosowali na Tuska i jego partie zakładana przez dawnych oficerów z WSI, 89% pensjonariuszy zakładów karnych głosowało na PO. Na niepokornych jest link pt. afery PO - jeśli by w Polsce PiS zkręcił chociaż 1% tego co PO to w czerwonych mediach wszystko było by na czerwono , nawet teraz jest afera z finansowaniem przez mafie i Niemców polityków z dawnego KLD ( obecnie siedzą w rządzie i sejmie)i w mediach cisza ! Jest w Polsce przyzwolenia na łapownictwo , złodziejstwo i niema co gadać dopóki ten problem nas nie dotyczy to się śmiejemy w momencie gdy nas zacznie boleć to mamy żal do wszystkich tylko nie do siebie że wybraliśmy te towarzystwo co sprawuje władze RP

g
gosc
W dniu 16.05.2014 o 10:28, zdziwiony napisał:

Z tym odebraniem uprawnień to bym się zastanowił. Nie dość, że łachudra (moralna) zrobił studia za moje pieniądze to w dodatku setki lekarzy wyjechało szukać lepszego życia. Rezultat - nie ma lekarzy. Może z pozycji np. Szczecina tego nie widać ale już w wioskach kilkanaście km od granic adm. - owszem. W dodatku - to pacjent musi jechać do lekarza. Dlaczego nie lekarz do pacjenta? Może zatem karą byłby powrót do czasów "komuny", tej z lat 50-tych? Nakaz pracy, dyspozycyjność 24 godz/dobę. I uświadomienie sobie, że się jest dla ludzi. Więc tej nędzy ludzkiej trzeba dotknąć, powąchać jej a nawet - posmakować. Dwie - trzy roczne tury na misjach pod lufami gdzieś  w Afryce a w międzyczasie wolontariat w polskich więzieniach. Nie wiem, czy by pomogło ale może trzeba spróbować?Swego czasu ówczesny minister Dorn chciał posłać ich w kamasze. Wrzask był na pół świata. Widocznie wiedzą, że "mają Kanadę" i może im się to w każdej chwili urwać.

 

 

 

Za kradzież batonika idą do więzienia, kradzież uprawnień rentowych, nieuprawnione odroczenie służby wojskowej- karać należy za pomocnictwo zabraniem uprawnień by nigdy już nie mogli tego zrobić i będzie to przestroga dla kolejnych

z
zdziwiony
W dniu 16.05.2014 o 07:48, gosc napisał:

Odbiegacie od tematu, lekarzy należy ukarać więzięniem i zabraniem uprawnień lekarskich

Z tym odebraniem uprawnień to bym się zastanowił. Nie dość, że łachudra (moralna) zrobił studia za moje pieniądze to w dodatku setki lekarzy wyjechało szukać lepszego życia. Rezultat - nie ma lekarzy. Może z pozycji np. Szczecina tego nie widać ale już w wioskach kilkanaście km od granic adm. - owszem. W dodatku - to pacjent musi jechać do lekarza. Dlaczego nie lekarz do pacjenta? Może zatem karą byłby powrót do czasów "komuny", tej z lat 50-tych? Nakaz pracy, dyspozycyjność 24 godz/dobę. I uświadomienie sobie, że się jest dla ludzi. Więc tej nędzy ludzkiej trzeba dotknąć, powąchać jej a nawet - posmakować. Dwie - trzy roczne tury na misjach pod lufami gdzieś  w Afryce a w międzyczasie wolontariat w polskich więzieniach. Nie wiem, czy by pomogło ale może trzeba spróbować?

Swego czasu ówczesny minister Dorn chciał posłać ich w kamasze. Wrzask był na pół świata. Widocznie wiedzą, że "mają Kanadę" i może im się to w każdej chwili urwać.

g
gosc

Odbiegacie od tematu, lekarzy należy ukarać więzięniem i zabraniem uprawnień lekarskich

z
zdziwiony
W dniu 15.05.2014 o 15:07, gość napisał:

rozumiem że działacze komunistyczni byli grupą zawodową której wszystko się należało - to gdzie tu czerwona( bolszewicka) ideologia? równości, na której miał podobno opierać się ten system, a-ha dla plebsu były tylko paczki z mamałygą z UNRA i czekanie na łaskę czerwonych decydujących komu i gdzie należą się podstawowe produkty za ciężką pracę a dla komuchów reszta - nie ma to jak równość! w sowieckim wydaniu paradise- czyli dla nas nami złoto a po nas brud smród głód i błoto

Zrozum wreszcie, że to forum. Pomyliły ci się miejsca. Swe żale frustracje - jeżeli musisz - wylewaj pisząc bloga.

P.S. Skrót nazwy tej organizacji pisało się przez dwa "eR".

g
gość
W dniu 14.05.2014 o 22:04, zdziwiony napisał:

Za symonię także byli odpowiedzialni polscy komuniści ? O przywilejach grup zawodowych może będzie okazja podyskutować - kto co miał i czym to skutkowało. I co z tego komu zostało. Niedawno jakiś @Gość przejechał się po mnie pomimo, że w "dyskusji" nie brałem udziału - świadczy to o jakiejś obsesji. Proponuję zachować spokój i umiar. I czytać posty ze zrozumieniem.

rozumiem że działacze komunistyczni byli grupą zawodową której wszystko się należało - to gdzie tu czerwona( bolszewicka) ideologia? równości, na której miał podobno opierać się ten system, a-ha dla plebsu były tylko paczki z mamałygą z UNRA i czekanie na łaskę czerwonych decydujących komu i gdzie należą się podstawowe produkty za ciężką pracę a dla komuchów reszta - nie ma to jak równość! w sowieckim wydaniu paradise- czyli dla nas nami złoto a po nas brud smród głód i błoto
z
zdziwiony
W dniu 14.05.2014 o 20:30, gość napisał:

Łapówka, bakszysz , wziatka , gift, bonus itd.( skąd my to znamy) = czy sz. p. jest znane takie prawo o celowo ograniczonej podarzy przy jednocześnie podwyższonym popycie szczególnie gdy odnosi się to do usług i dóbr wysoko przetworzonych, kto i kiedy te niezdrowa zasadę wprowadził do Polski?( ppr i hilary minc) i w niektórych dziedzinach życia ten stan trwa do dziś, rozumiem że na szkoleniach wuml tego tematu lektor nie prowadził a może sz.p. już zapomniał i rżnie głupa - fakt te prawo byłych funkcyjnych w PRL nie dotyczyło , oni mieli konsumy sklepy za żółtymi firankami, talony, ekstra przydziały a teraz walą głupa i udają niewiniątka = jest takie słowo w biblii faryzeusz i z czym się nam laikom kojarzy .Może teraz sz. p. przestanie odwracać kota ogonem , pisząc o genie niewolnika miałem na myśli elity stworzone przez komunistów ,a one są tylko wzorem dla plebsu który się szybko adoptuje do tzw real live. Nie brał bym udziału w tym dyskursie gdyby sz.p zachował umiar !

Za symonię także byli odpowiedzialni polscy komuniści ? O przywilejach grup zawodowych może będzie okazja podyskutować - kto co miał i czym to skutkowało. I co z tego komu zostało. Niedawno jakiś @Gość przejechał się po mnie pomimo, że w "dyskusji" nie brałem udziału - świadczy to o jakiejś obsesji. Proponuję zachować spokój i umiar. I czytać posty ze zrozumieniem.

g
gość
W dniu 14.05.2014 o 15:22, zdziwiony napisał:

Wygląda na to, że są ludzie w Polsce uważający, że łapówka jest koniecznością. Stanowi przepustkę do lepszego świata, pozwala choć przez chwilę zażyć niedostępnych na co dzień rozkoszy. Ani rząd ani, politycy, ani kolejne policje nie zmienią mentalności znającego swe miejsce w świecie niewolnika. On będzie wciskał łapówkę tłumacząc, "że tak trzeba" albo utyskiwał, że coś jest dla niego niedostępne, bo nie ma pieniędzy na łapówki. By choć przez chwilę nie być plebsem, zaliczać się do elit. Nawet, gdy określone dobro jest dostępne. Może właśnie dlatego traci swą atrakcyjność. I o tym napisałem w poprzednim poście - tzw. "opinia publiczna" rozgłaszając powstałe w ich chorych umysłach brednie nie przejmuje się faktem, że rozpowszechnia kłamstwa, oszczerstwa, tworzy fałszywy dla środowiska często uczciwych i zaangażowanych ludzi obraz skorumpowanych, interesownych drani. Dziękuję zatem @Gościowi, że potwierdził moje spostrzeżenie.Przepraszam jednocześnie, że nie podzielam poglądów @Gościa - nie potrafię jednocześnie być sobą i chorym z nienawiści do świata, zakompleksiałym intelektualnym karzełkiem.

Łapówka, bakszysz , wziatka , gift, bonus itd.( skąd my to znamy) = czy sz. p. jest znane takie prawo o celowo ograniczonej podarzy przy jednocześnie podwyższonym popycie szczególnie gdy odnosi się to do usług i dóbr wysoko przetworzonych, kto i kiedy te niezdrowa zasadę wprowadził do Polski?( ppr i hilary minc) i w niektórych dziedzinach życia ten stan trwa do dziś, rozumiem że na szkoleniach wuml tego tematu lektor nie prowadził a może sz.p. już zapomniał i rżnie głupa - fakt te prawo byłych funkcyjnych w PRL nie dotyczyło , oni mieli konsumy sklepy za żółtymi firankami, talony, ekstra przydziały a teraz walą głupa i udają niewiniątka = jest takie słowo w biblii faryzeusz i z czym się nam laikom kojarzy .Może teraz sz. p. przestanie odwracać kota ogonem , pisząc o genie niewolnika miałem na myśli elity stworzone przez komunistów ,a one są tylko wzorem dla plebsu który się szybko adoptuje do tzw real live. Nie brał bym udziału w tym dyskursie gdyby sz.p zachował umiar !
z
zdziwiony
W dniu 14.05.2014 o 14:42, Gość napisał:

nie jestem w stanie zrozumieć człowieka który bez przerwy cały czas naciąga rzeczywistość , uważa że każdy musi akceptować jego punkt widzenia( masz innych za idiotów ).Real life poznałem podczas częstych wizyt smutnych panów. Ty nie jesteś w stanie jednej rzeczy zrozumieć nie każdy należał(y) do tzw . elity czasami łapówka jest mniejsza niż koszty które muszą ponieść ludzie z plebsu( syty nie zrozumie głodnego). ps- ja się boję tylko Pana Boga

Wygląda na to, że są ludzie w Polsce uważający, że łapówka jest koniecznością. Stanowi przepustkę do lepszego świata, pozwala choć przez chwilę zażyć niedostępnych na co dzień rozkoszy. Ani rząd ani, politycy, ani kolejne policje nie zmienią mentalności znającego swe miejsce w świecie niewolnika. On będzie wciskał łapówkę tłumacząc, "że tak trzeba" albo utyskiwał, że coś jest dla niego niedostępne, bo nie ma pieniędzy na łapówki. By choć przez chwilę nie być plebsem, zaliczać się do elit. Nawet, gdy określone dobro jest dostępne. Może właśnie dlatego traci swą atrakcyjność. I o tym napisałem w poprzednim poście - tzw. "opinia publiczna" rozgłaszając powstałe w ich chorych umysłach brednie nie przejmuje się faktem, że rozpowszechnia kłamstwa, oszczerstwa, tworzy fałszywy dla środowiska często uczciwych i zaangażowanych ludzi obraz skorumpowanych, interesownych drani. Dziękuję zatem @Gościowi, że potwierdził moje spostrzeżenie.

Przepraszam jednocześnie, że nie podzielam poglądów @Gościa - nie potrafię jednocześnie być sobą i chorym z nienawiści do świata, zakompleksiałym intelektualnym karzełkiem.

Dodaj ogłoszenie