Global Wind Service, Instalacja i serwis turbin wiatrowych na świecie

Artykuł sponsorowany Global Wind Service
Udostępnij:
Firma Global Wind Service, zajmująca się instalacją i serwisem turbin wiatrowych na świecie, startuje w plebiscycie Nasze Dobre w kategorii technologie i innowacje. Działalność oferuje usługi instalacji lądowych i morskich od 2008 roku i ma imponujące osiągnięcia w zakresie instalacji i usług na lądzie i na morzu.

Jak mówią przedstawiciele firmy - instalacja turbin wiatrowych jest kamieniem węgielnym działalności i obejmuje wszystko, od wstępnego montażu, instalacji mechanicznej i elektrycznej oraz ukończenia do zarządzania projektem i terenem oraz HSEQ.

Global Wind Service (GWS) to jednak przede wszystkim ludzie. - Jesteśmy przekonani, że profesjonalne wsparcie techniczne naszych klientów leży w rękach ludzi stojących za naszą firmą - mówi Przemysław Szydłowski, Global Wind Servis. - Od naszych techników, elektryków i kierowników budowy po naszych księgowych, pracowników sprzedaży i specjalistów DS. BHP - każdy ma do odegrania ważną rolę w rozwoju GWS i przyczynieniu się do sukcesu naszych klientów.

- Przyjmujemy rozwiązania preferowane przez naszych klientów, wspierając ich indywidualnymi technikami lub pełnymi zespołami, jeśli jest to wymagane. Możemy pracować w ramach struktury zarządzania klienta na miejscu lub sami wziąć na siebie pełen zakres odpowiedzialności, w tym transport i craning - kontynuuje Przemysław Szydłowski.

GWS ma doświadczenie we wszystkich głównych modelach turbin wiatrowych różnych producentów i pracował nad szeroką gamą rozwiązań instalacyjnych, od standardowego fundamentu pod turbinę wiatrową po wieże hybrydowe. Doświadczenie i kompetencje w zakresie instalacji obejmują: transport elementów turbin wiatrowych, obudowę elementów turbin wiatrowych, załadunek/rozładunek i odbiór, instalację, pracę i testowanie, a także podnośnik instalacyjno-serwisowy, planowanie i realizację transfer załogi, zawieszenie i wypowiedzenie, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, uruchomienie, montaż wstępny, zarządzanie witryną pod stacje (w tym HV), montaż transformatorów (w tym HV).

Warto zaznaczyć, że niedano Global Wind Service (GWS) i DELPRO połączyły siły, tworząc spółkę joint venture DELPRO Wind,oferując klientom z branży wiatrowej bogate doświadczenie w zakresie wysokiego napięcia. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w instalacjach wysokiego i średniego napięcia, ponad 100 pracownikom i sprawdzonymu zapleczu, DELPRO idealnie pasuje do silnych osiągnięć GWS w projektach wiatrowych na lądzie i na morzu. DELPRO Wind oferuje serwis, instalację i uruchomienie urządzeń HV, SN i LV dla morskich i lądowych farm wiatrowych. - Jesteśmy zarejestrowanym dostawcą Achilles

UVDB i Connexio w celu budowy farm wiatrowych i usług elektrowni wiatrowych, a nasze usługi obejmują: montaż transformatorów, kontrolę rozdzielnic i transformatorów, montaż rozdzielnic MV 10 – 36 kV: Ormazabal, Siemens, ABB, Alstom Badanie sygnałów sterujących do/z: rozdzielnic, transformatorów, czujników dymu, temperatury, ciśnienia, poziomu oleju, gazu SF6 - wyminia Przemysław Szydłowski.

Ze względu na ciągły wzrost, Global Wind Service (GWS) rozszerza swój lokalny zasięg na tureckim rynku instalacji i usług turbin wiatrowych. Tureckie biuro zostało przeniesione do większych obiektów w Stambule, aby lepiej obsługiwać rosnące zapotrzebowanie na usługi GWS w Turcji. Turecka jednostka biznesowa znacznie się rozwinęła od momentu powstania w 2009 roku. Obecnie składa się z 11 pracowników back-office i ponad 100 techników.

Firma zajmująca się instalacją i serwisem turbin wiatrowych Global Wind Service (GWS) utworzyła lokalny oddział na Tajwanie. GWS działa w regionie APAC od 2010 r., a na Tajwanie od 2019 r., a obecnie założył własny oddział w Tajpej. Posiadanie oddzielnego oddziału na Tajwanie jest częścią strategii rozwoju GWS i ważnym krokiem dla firmy, aby wspierać naszych partnerów na rozwijającym się tajwańskim rynku offshore. GWS jest lokalnie reprezentowany przez naszego kierownika regionalnego Hansa Hansena, a ambicją jest rozwój i wzrost lokalny, aby zabezpieczyć kolejne projekty i zbudować lokalną siłę roboczą.

Ważną informacją jest to, że Global Wind Service zainstaluje pierwsze na świecie turbiny Siemens Gamesa 5.X w Szwecji!

Po udanej instalacji testowej nowej turbiny Siemens Gamesa 5.X we współpracy z innymi dostawcami usług w branży wiatrowej w ośrodku testowym Høvsøre w Danii na początku tego roku, Global Wind Service (GWS) została wybrana jako partner do instalacji pierwszych turbin 5.X w Skaftåsen i Björnberget w Szwecji.

- Global Wind Service okazał się długoterminowym partnerem dla SGRE zarówno w branży lądowej, jak i morskiej energetyki wiatrowej. Partnerskie podejście i ścisła współpraca z dostawcami i klientami mają kluczowe znaczenie dla sukcesu w naszej branży. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku nowej generacji turbin. Cieszymy się, że możemy współpracować z GWS przy wprowadzaniu tej pionierskiej nowej platformy technologicznej. SGRE sprzedało ponad 2 GW na platformie 5.X i widzimy dalsze duże zainteresowanie ze strony klientów na całym świecie - powiedział Markus Wiemann, szef realizacji projektu Onshore w Siemens Gamesa.

- Turbina 5.X to potężna platforma nowej generacji i jesteśmy bardzo podekscytowani zaangażowaniem w pierwsze projekty instalacyjne na dużą skalę. Jako niezależny dostawca

usług, tak jak my, ważne jest, abyśmy nadal się rozwijali i byliśmy w stanie dostosować naszą pracę do nowych platform turbinowych. Dlatego ważne było dla nas, aby wziąć udział w instalacji testowej w Havsøre na początku tego roku. Zdobyliśmy ważną wiedzę i doświadczenie, które teraz możemy wykorzystać i przenieść zarówno do Skaftåsen, jak i Björnberget - powiedział Lars Petersen, dyrektor handlowy w Global Wind Service.

Skaftåsen będzie składał się z turbin 35 x 5,8-155 – pierwszego projektu na świecie z nową platformą Siemens Gamesa 5.X. Farma wiatrowa znajduje się w pobliżu miasta Sveg, Härjedalen, Jämtlands Län, w środkowej Szwecji i po ukończeniu będzie produkować 231 MW rocznie. GWS zainstaluje 17 z 35 turbin wraz z partnerem dźwigowym Transbiaga. Prace przedmontażowe rozpoczynają się na początku lipca, a wkrótce potem instalacja główna.

Warto też odnotować, że Global Wind Service otwiera Akademię Szkoleniową w Polsce. - Miło nam poinformować, że Global Wind Service (GWS) otworzyła w Polsce Akademię Szkoleniową w celu dalszego rozwoju i wzmacniania kompetencji naszych pracowników - mówi Przemysław Szydłowski. - Obiekty w Polsce mają być bazą, ponieważ wizją, idąc dalej, jest możliwość prowadzenia szkoleń na miejscu, gdzie technicy są za pośrednictwem mobilnych konfiguracji. Wizja opiera się na przekonaniu, że przebywanie blisko lub w rzeczywistym środowisku zapewnia bezpieczniejszy i bardziej realistyczny trening. Jednocześnie skraca czas spędzony na szkoleniu, skraca czas podróży i pomaga zmniejszyć ślad węglowy GWS. Koncentracja na ludziach jest kamieniem węgielnym strategii GWS. Ważną częścią tego skupienia jest ciągły rozwój naszych pracowników, coś, co można teraz zaoferować za pośrednictwem akademii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Global Wind Service, Instalacja i serwis turbin wiatrowych na świecie - Głos Koszaliński

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie