GKS Tychy - Pogoń '04 Szczecin 1:6. Pogrom na początek sezonu

Marcin Mikołajewicz zdobył jedną z bramek w Tychach.
Marcin Mikołajewicz zdobył jedną z bramek w Tychach. Andrzej Szkocki/archiwum
Futsaliści Pogoni '04 Szczecin pokonali w wyjazdowym meczu 1. kolejki nowego sezonu GKS Tychy 6:1. Trzy ostatnie bramki szczecinianie zdobyli w ciągu dwóch końcowych minut.

Zawodnicy Pogoni '04 na rozgrzewkę wybiegli w specjalnych koszulkach, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłego latem Maksa Moskaliuka - byłego zawodnika szczecińskiego klubu.

Pogoń pierwszą bramkę zdobyła już w 2.minucie. Artur Jurczak wykorzystał przytomne dogranie Marcina Mikołajewicza. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:2, bowiem w 14. minucie po raz pierwszy w granatowo-bordowych barwach trafił Oleksander Szamotij.

Gospodarze 2 minuty po wznowieniu gry zdobyli kontaktową bramkę. Tyszanie grali ostro, a w bramce Pogoni dobrze spisywał się Nicolae Neagu. Z każdą minutą rosła jednak ich przewaga. Na szczęście to przyjezdni zdobyli bramkę. Na 5 minut przed końcem trafił Mikołajewicz.

W ostatnich minutach gospodarze grali z wycofanym bramkarzem, co przyniosło kolejne trzy gole Portowcom.

W następnej kolejce Pogoń '04 zagra na wyjeździe z GAF Jasna Gliwice.

GKS Futsal Tychy - Pogoń '04 Szczecin 1:6 (0:2)
Bramki: Hewlik (22) - Jurczak (2), Shamotij (14, 39), Mikołajewicz (35), Żebrowski (39), D. Maćkiewicz (40).
Pogoń '04: Neagu, Koszmider - Żebrowski, Jurczak, M. Maćkiewicz, D. Maćkiewicz, Bugański, Mikołajewicz, Gepert, Bogucki, Shamotii.