Gielo na razie nie zachwyca. Zagrał siedem minut

Aleksander Stanuch
Gielo będzie miał jeszcze okazje, żeby przekonać do siebie władze Sixers.
Gielo będzie miał jeszcze okazje, żeby przekonać do siebie władze Sixers. Andrzej Szkocki
Tomasz Gielo stara się o angaż w NBA poprzez grę w Lidze Letniej w barwach Philadelphii 76ers. W meczu z Utah Jazz zdobył trzy punkty.

Wychowanek AZS Szczecin, Tomasz Gielo, wciąż próbuje swoich sił w Lidze Letniej NBA. Jego Philadelphia 76ers rozegrała trzecie spotkanie podczas turnieju w Utah, tym razem z gospodarzami. „Szóstki” wygrały 86:75, ale mała była w tym zasługa Gielo.

Polak spędził na parkiecie niecałe siedem minut, oddał cztery rzuty i trafił tylko jeden. Zakończył mecz z dorobkiem trzech punktów i trzech zbiórek. W nocy z soboty na niedzielę Sixers wezmą udział w turnieju w Las Vegas, a pierwszym rywalem będą gracze Los Angeles Lakers. Później „Szóstki” zagrają jeszcze z Chicago Bulls i Golden State Warriors.

Ostatnio Gielo rozegrał 17 minut, ale spudłował wszystkie pięć rzutów. Na razie nie daje podstaw do tego, żeby otrzymać kontrakt w NBA.