Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 18godz.
  • 00min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Generał nie zgadza się, by orkiestra zagrała w finale WOŚP

Joanna Maraszek
Joanna Maraszek
Orkiestra Wojskowa nie zagra podczas WOŚP Joanna Maraszek/fb
Orkiestra wojskowa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża co roku grała podczas zbiórki charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będzie inaczej.

Z prośbą o udział orkiestry w WOŚP w Świnoujściu do Garnizonu w Warszawie zgłosiła się szefowa świnoujskiego sztabu WOŚP. Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb napisał:

"W odpowiedzi na pismo z dnia 29.12.2016 r., dotyczące ponownego rozpatrzenia wniosku o skierowanie Orkiestry Wojskowej Świnoujście do udziału w koncercie z okazji 25 finału WOŚP, z przykrością informuje, że mimo uznania dla szlachetnej idei tej akcji charytatywnej, decyzja dotycząca anulowania udziału orkiestry w koncercie została przeze mnie podtrzymana. Jestem przekonany, że powyższe nie wpłynie negatywnie na naszą współpracę przy organizacji innych przedsięwzięć na terenie garnizonu Świnoujście z udziałem wojskowych muzyków."

Orkiestra przez lata włączała się w zbiórkę pieniędzy.

Czytaj również: Zobacz, co można zrobić z WOŚP-em w Świnoujściu

Czytaj także: W niedzielę 25. finał WOŚP na Łasztowni

Zobacz także: Infowideo o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Zobacz zdjęcia lotnicze odcinka drogi S6 Goleniów – Kiełpino

Gs24.pl

Wideo

Komentarze 41

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

l
los

Przecież to nie jego decyzja... Przypomnij sobie o tym podczas następnych wyborów

G
Gość
W dniu 13.01.2017 o 08:18, roger napisał:

piszę o twoich oszołomach kijowskim, petru i owsiku

 

Lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

W
WOŚP - owiczka

GERIATRIA TEZ KIEDYŚ WAS DOPADNIE PANIE GENERALE I PANA RODZINĘ RÓWNIEŻ... GRATULUJĘ DECYZJI I BRAKU SZACUNKU DO TAK SZCZYTNEGO CELU ... PANIE GENERALE DOBR POWRACA, mam nadziej, ze do Pana nie dotrze...

W
Woodstockowicz

A do zwolenników teorii spiskowych - jako by woodstock robiony był z puszki - informuję że jedynym organizatorem przystanku woodstock jest firma Złoty Melon która na ten cel zarabia przez cały rok sprzedażą gadżetów na stronie internetowej oraz na stoiskach stacjonarnych. Firma ta jest w pełni własnością fundacji WOŚP ale ze względu na charakter komercyjny, może zarabiać(fundacja nie, po to ten rozdział). Fundacja jako właściciel firmy, przekazuje firmie dotacje celowe przekazane przez sponsorów w tym właśnie celu. Żeby było bardziej jasne - żadna złotówka nie wyjdzie na ten cel z kasy wośp jeśli nie została przekazana ze wskazaniem na organizacje festiwalu. Grupa Allegro, Kampania piwowarska, Play, Bank Pekao, Master Card, CocaCola, Lidl, ToiToi, UPS, BMW, Eden(wody mineralne) i wile mniejszych firm to stali partnerzy a także sponsorzy festiwalu. Po każdym przystanku wszystkie koszt i przychody są skrupulatnie zliczane i publikowane. Podsumowując - fundacja WOŚP jako właściciel firmy organizującej przystanek, przekazuje firmie środki na organizacje pochodzące z darowizn celowych na jego organizacje. Nie są to pieniądze ze zbiórek na finale. Każdy może wesprzeć woodstock przekazując darowiznę na ten cel z wyraźnym zaznaczeniem tego, wtedy taki pieniądze są wydzielane z puli fundacji. 

Przez 23 lata festiwalu, kolejni przeciwnicy próbują udowodnić że jest opłacany z kasy fundacji i kolejni odchodzą z kwitkiem bo tak nie jest. Zasady finansowania festiwalu są jawne i każdy może o nich poczytać na stronie organizatora. Firmy które sponsorują woodstock są tak potężne że żadne dodatkowe pieniądze, a zwłaszcza z zbiórek, nie są potrzebne. Poza tym, firma ZM zarabia sporo na woodstocku(sprzedaż własna, placowe od innych firm, prowizja od utargu z napoi, płatne parkingi, toi camp i wiele innych źródeł dochodu) dzięki czemu bilans co roku zamyka się dodatnio.

Jurkowi udało się powołać do życia najwspanialszy festiwal świata i z powodzeniem prowadzi go od ponad 20 lat. Wielu dało by wszystko żeby go zniszczyć, opluć, oczernić - tylko czy warto? Czy na prawdę tak wam przeszkadza że raz do roku, przez kilka dni ludzie mogą poczuć się na prawdę szczęśliwi i wolni? Aaaa... i nie widziałem na woodstocku żadnych szatanów, co często się zarzuca - za to zawsze widuję pełno księży i zakonników którzy jak nigdzie indziej mogą tam pełnić działalność misyjną, rozmawiając z ludźmi do których nigdzie indziej by nie dotarli. Oczywiście jest tam obecna grupa Harre Krishna - ale oni nie są groźni. Nikogo nie indoktrynują ani nie namawiają do niczego - tylko gotują, śpiewają i tańczą oraz organizują zajęcia z jogi. Paradoksalnie - więcej ludzi odzyskuje wiarę na woodstocku niż zmienia na nim poglądy.

G
Gość
W dniu 12.01.2017 o 20:17, roger napisał:

totalna bzdura z tym sprzętem. 95 %jest sprzętu narodowego!!!!!!!!!!!!!!! a nie oszołoma

 

Pierniczysz bzdury nie mając pojęcia. Wośp nie funduje sprzętu w który szpitale powinny być wyposażone - jak aparaty rtg, usg, łóżka, stoliki czy stoły operacyjne. Wośp kupuje dla szpitali sprzęt którego w polsce nie ma i którego bez tych zbiórek by nie było bo dla nfz są ważniejsze priorytety. Takim sprzętem są chociażby inkubatory dla wczesniaków, specjalna aparatura podtrzymijąca życie ofiarom poparzeń, specjalne stanowiska do opieki nad osobami starszymi i wiele innych. Orkiestra ufundowałą też tysiące zestawów do autodializy, dzięki czemu ludzie z niesprawnymi nerkami nie muszą już być przykuci do szpitalnego łużka. Nie można też zapominać o flagowej misji wośp - pomaganie chorym na cukrzyce - to orkiestra ufundowała setki tysięcy pomp insulinowych. Bez tych pomp życie dzieciaków z cukrzycą jest koszmarem - codzienne kłucie, pamiętanie o podaniu dawki insuliny, wyliczanie każdego grama węglowodanów i częste wizyty w szpitalach przez drobne błędy, bo nikt nie jest tak dokładny jak mechaniczna pompa. Od lat fundacja rozdaje pompy insulinowe - osobiście znam osoby obdarowane. NFZ nie refunduje pomp. Nawet paski do glukometru i insulina raz są dofinansowane a w innym roku nie. Zwykły polski chory na cukrzyce nie pozwoli sobie na zakup pompy bo takie urządzonko kosztuje od 10000 w górę, zależnie od producenta. Orkiestra funduje jedne z najlepszych pomp amerykańskiej firmy i robi to od lat. Tysiące szczęśliwych cukrzyków może normalnie funkcjonować dzięki WOŚP. Powiedz im swoje mądrości w twarz - wykrzycz im jaki to Owsiak jest oszust i złodziej i nic dobrego nie robi - gwarantuję ci że by cię rozszarpali za te słowa. Ludzi których życie ocaliła lub odmieniła orkiestra są setki tysięcy, jak nie miliony w kraju i za granicą. Wykrzycz im swoją opinie w oczy

z
zdziwiony
W dniu 12.01.2017 o 21:46, targ odpustami napisał:

"najlepiej zarabia się na dobroczynności". Ludzie są naiwni i wierzą w obrazki telewizyjne, przedstawiające plączące, upośledzone dzieci, którym "pomógł" jakiś SMS,albo datek za papierowe serduszko. Nikt nie chce pomyśleć o WOŚP, jako o ściemie, maskonie (termin Lema z "Kongresu Futurologicznego"), skrywającym ruiny systemu zdrowotnego.Co miesiąc płacimy składki na NFZ. Jesteśmy ścigani przez policję za ich niepłacenie. Pałace NFZ rosną, liczba urzędników wraz z nimi. Ich pensje także.Jak jest "u lekarza" - wiemy wszyscy. Nikt nie chce zlikwidować tej pijawki i rzeczywiście zreformować systemu. Zasłaniany jest za to akcją,która nakazuje poprzez naciski moralne na dzieci, czyli głównych uczestników "fajnej, rockendrolowej" imprezy, kolejne opodatkowanie się społeczeństwa. Raz do roku.Jest to podatek dobrowolny, ale odmów, człowieku, dzieciakowi z puszką? Odmów datku na biedne umierające dzieciaki lub kaleki? Jesteś, człowieku, bez serca?Organizator dobrze wie, ze finałami WOŚP legitymizuje kolejnych ministrów zdrowia i kolejne zaniechania reform.Marzy mi się minister zdrowia, który stanie na scenie finału Orkiestry i przed kamerami wszystkich telewizji opisze patologie polskiego systemu zdrowotnego,składek na pałace NFZ, armie urzędników, lekarzach na kilku etatach, zmowie firm farmaceutycznych po likwidacji polskich zakładów i zapowie konkretną reformę systemu.Udawanie, że tego nie ma, bo "nie puści" WOŚP "Publiczna" jest chowaniem głowy w piasek i w dodatku napędza tej imprezie tłumy, gdyż "owoc zakazany" najlepiej smakuje.Coś w rodzaju średniowiecznego targu odpustami.

W powyższym poście jest racja ale tylko pozorna. Jest to klasyczny paradoks, polegający na połączeniu w istocie sprzecznych działań. Autor przyjął, że skoro jest podobny rezultat to i działanie jest oparte na tych samych założeniach. Błąd polega po prostu na tym, że prowadzenie działalności charytatywnej w jakiejś dziedzinie nie może zastępować instytucji Państwa. Może uzupełniać ale nie zwalniać Państwo z działań w tej dziedzinie. Agencje ochrony czy detektywistyczne nie zastąpią Policji, dzieciaki w "moro" z łukami nie zastąpią wojska. Zasady te odnoszą się także do działalności czysto komercyjnej, której założeniem jest wypracowanie zysku. Właśnie chęć prowadzenia działalności zarobkowej w wielu obszarach ochrony zdrowia może być powodem ataków na Owsiaka jako zamiar wyparcia go z rynku, który jest wart dziesiątki mln zł.

Zupełnie osobną kwestią jest poziom opieki zdrowotnej w Polsce. I tu znów Autor zdaje się mylić skutki z przyczynami. To nie Owsiak legitymizuje brak konkretnych działań kolejnych ministrów. To raczej ministrowie wolą niczego nie ruszać w swym resorcie świetnie wiedząc, że zawsze znajdą pomoc w wolontariacie, akcjach i działaniach doraźnych.

j
jack

Żołnierze z korpusu boicie się pomagać dzieciom i seniorom, ? To jak wy będziecie wyglądali na wojnie?! Nakryją was czapkami lub beretami.Wstyd Panie Generale wielki wstyd.

r
roger
W dniu 12.01.2017 o 18:33, Lupus napisał:

Piszesz o Rydzyku pewnie. Bardzo trafna uwaga

piszę o twoich oszołomach kijowskim, petru i owsiku

S
Sim

Polska wstała z kolan i jebnęła głową w stół...

S
Szymon
W dniu 12.01.2017 o 12:03, zdziwiony napisał:

Generał (???) Głąb to ten, któremu przypomniało się, że w LWP (był podchorążym, zatem wpojono mu to w pamięć), kiedy obowiązywał Regulamin Służby Wewnętrznej to w pkt 185 "Porządek dnia" zaznaczone było, że żołnierz ma obejrzeć "Dziennik telewizyjny". Pan generał polecił, aby i dziś żołnierze wiadomości o świecie czerpali z telewizji publicznej, zwł z "TVP Info". To chyba wyraźnie świadczy o cechach pana generała jakimi jest bezdyskusyjna podległość aktualnej władzy i odgadywanie jej życzeń.Jak wyniuchali dziennikarze, uroczystości 25 rocznicy powstania Radia Maryja uświetnił występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Kto na to wydał zgodę, jakim prawem się to odbyło, kto zapłacił - nie udało się nikomu dowiedzieć. Dziennikarzy spuszczano na szczaw (bez mirabelek) albo na drzewo.Prezes Tysiąclecia obiecał, że PiS sprawi, że Polska powstanie z kolan. Jak na razie, Polska może i powstała z kolan ale ma widoczne problemy z utrzymaniem pionu. Ostatnio władcy spowodowali, że RP znów wyłożyła się na pysk. Tym razem, aby godnie powitać amerykańskie wojska.

:)

O kolejny turbo kuc od Korwina wkleja swoje prawidła ,w czasie uroczystosci koscielnych w grudniu byly demoty o ateistach w swieta, to moze by dodac: Sprzet z którego korzystacie w szpitalu pochodzi ze zbiorki Wosp chcac tego czy nie ,bo nie macie na to wplywu, lekarz musi ratowac zycie tym co ma -Szach mat pislamisci,tez jestem za tym aby pislamisci ,ich rodziny i kazdy kto poparl tych debili nie korzystal z tego sprzetu, dzieki temu bedzie ich mniej.

t
targ odpustami

"najlepiej zarabia się na dobroczynności". Ludzie są naiwni i wierzą w obrazki telewizyjne, przedstawiające plączące, upośledzone dzieci, którym "pomógł" jakiś SMS,
albo datek za papierowe serduszko. Nikt nie chce pomyśleć o WOŚP, jako o ściemie, maskonie (termin Lema z "Kongresu Futurologicznego"), skrywającym ruiny systemu zdrowotnego.
Co miesiąc płacimy składki na NFZ. Jesteśmy ścigani przez policję za ich niepłacenie. Pałace NFZ rosną, liczba urzędników wraz z nimi. Ich pensje także.
Jak jest "u lekarza" - wiemy wszyscy. Nikt nie chce zlikwidować tej pijawki i rzeczywiście zreformować systemu. Zasłaniany jest za to akcją,
która nakazuje poprzez naciski moralne na dzieci, czyli głównych uczestników "fajnej, rockendrolowej" imprezy, kolejne opodatkowanie się społeczeństwa. Raz do roku.
Jest to podatek dobrowolny, ale odmów, człowieku, dzieciakowi z puszką? Odmów datku na biedne umierające dzieciaki lub kaleki? Jesteś, człowieku, bez serca?
Organizator dobrze wie, ze finałami WOŚP legitymizuje kolejnych ministrów zdrowia i kolejne zaniechania reform.
Marzy mi się minister zdrowia, który stanie na scenie finału Orkiestry i przed kamerami wszystkich telewizji opisze patologie polskiego systemu zdrowotnego,
składek na pałace NFZ, armie urzędników, lekarzach na kilku etatach, zmowie firm farmaceutycznych po likwidacji polskich zakładów i zapowie konkretną reformę systemu.
Udawanie, że tego nie ma, bo "nie puści" WOŚP "Publiczna" jest chowaniem głowy w piasek i w dodatku napędza tej imprezie tłumy, gdyż "owoc zakazany" najlepiej smakuje.
Coś w rodzaju średniowiecznego targu odpustami.

z
zdziwiony
W dniu 12.01.2017 o 20:17, roger napisał:

totalna bzdura z tym sprzętem. 95 %jest sprzętu narodowego!!!!!!!!!!!!!!! a nie oszołoma

Całkowita zgoda. Na WOŚP pieniądze daje naród, w dodatku dobrowolnie a nie w postaci podatku, jak na NFZ czy Kościół. Zatem jest to sprzęt narodu. Na pewno nie jest to sprzęt ~rogera. Czyli, co drugiej tezy - także zgoda.

G
Gość
W dniu 12.01.2017 o 20:17, roger napisał:

totalna bzdura z tym sprzętem. 95 %jest sprzętu narodowego!!!!!!!!!!!!!!! a nie oszołoma

 

roger, kato-talibie. Do twoich wypocin idealnie pasuje sentencja Marka Twaina - "Lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości".

r
roger
W dniu 12.01.2017 o 13:04, magda napisał:

Ciekawe moherze czy nie zgodzisz się żeby twoje dziecko lub wnuk był leczony sprzętem kupionym przez WOŚP

totalna bzdura z tym sprzętem. 95 %jest sprzętu narodowego!!!!!!!!!!!!!!! a nie oszołoma

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3