Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczecinie?

red
Od 25 lutego do 26 marca magistrat czeka na opinie mieszkańców, która z przedstawionych lokalizacji pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego jest ich zdaniem najlepsza.

Plac Rodła, Szarych Szeregów, a może Park Żeromskiego? Tym razem urząd miasta pyta mieszkańców Szczecina, która ze wskazanych lokalizacji jest ich zdaniem najlepsza dla upamiętnienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

- Wszystkie wskazane do konsultacji lokalizacje znajdują się w osi ulicy Józefa Piłsudskiego – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Chcemy by to mieszkańcy wskazali, która z nich jest najlepsza. Dlatego już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach.

W trakcie konsultacji będzie można wziąć również udział w dwóch spotkaniach, podczas których będzie można zapoznać się z propozycjami lokalizacji i porozmawiać na ich temat.

- Na tym etapie nie przesądzamy jaką formę przyjmie pomnik, o tym zdecyduje konkurs plastyczny, który będzie kolejnym krokiem naszych działań – dodaje Daniel Wacinkiewicz. – Kwestia akceptacji społecznej jest dla nasz szczególnie ważna i mamy nadzieję, że konsultacje pomogą w zebraniu opinii na ten temat.

Konsultacje społeczne potrwają od poniedziałku 25 lutego do wtorku 26 marca 2019 r. W dniu startu konsultacji opublikowane zostaną daty, lokalizacja i godziny dwóch otwartych spotkań poświęconych temu tematowi. Z lokalizacjami będzie można się również zapoznać na stronie www.konsultuj.szczecin.pl . Ponadto opinie mieszkańców będą zbierane drogą elektroniczną oraz bezpośrednio w urzędzie.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie odsłonięty z pompą. P...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński