Gaz-System Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 32:29. Mecz na ostrzu noża

Szczypiorniści Pogoni utrzymali trzecie miejsce w tabeli.
Szczypiorniści Pogoni utrzymali trzecie miejsce w tabeli. Andrzej Szkocki
Szczypiorniści Pogoni po bardzo zaciętym pojedynku pokonali ambitnie walczące Zagłębie Lubin. Miedziowi postawili gospodarzom twarde warunki. Widowisko popsuli słabo dysponowani sędziowie.

Przed meczem pisaliśmy o trudnej sytuacji kadrowej Pogoni. Z powodu kontuzji nie mogli wystąpić Patryk Walczak i Mateusz Zaremba, pod znakiem zapytania stał występ Bartosza Konitza, Michala Bruny, Wojciecha Zydronia i Pawła Białego. Ostatecznie w strój sportowy nie przebrał się tylko ten ostatni, ale i tak na szczecińskiej ławce siedziało tylko 12 zawodników.

Zagłębie grało w Szczecinie z nożem na gardle. Miedziowi zdobyli dotąd ledwie 3 punkty i w klubie, który ma tak możnego sponsora musiało zrobić się nerwowo. Na zawodników Zagłębia taki stres podziałał mobilizująco, bo zagrali ambitnie. Na lewym skrzydle z bardzo dobrej strony pokazał się powołany niedawno do reprezentacji Polski Wojciech Gumiński, na rozegraniu z pomysłem piłki rozdzielał Dawid Przysiek, walecznie grał Mikołaj Szymyślik. To jednak nie wystarczyło Miedziowym na zdobycie choćby punktu.

Pogoń długo nie mogła odskoczyć rywalom na kilka bramek. Oszczędnie eksploatowany był Michal Bruna, w pierwszej połowie zbyt często pudłował Bartosz Konitz, pomyłki zdarzały się też Wojciechowi Zydroniowi. Na przerwę Pogoń schodziła prowadząc 15:13, ale biorąc pod uwagę wąską kadrę zespołu, można było mieć obawy, czy szczecinianie podołają walecznemu Zagłębiu w końcówce.

W drugiej części było bardzo nerwowo na boisku i na obu ławkach. Emocje generowali zawodnicy, ale też sędziowie, którzy popełniali błędy w obie strony. W ostatnich 10 minutach czerwone kartki (wynikające z gradacji kar) obejrzeli w Pogoni Paweł Krupa i Bartosz Konitz.

Na szczęście dla gospodarzy, między 53. a 56. minutą zdołali oni odskoczyć gościom na 5-6 bramek. Z dystansu trafił Bruna, kontry wykończyli Zydroń i Wardziński. Trzy ostatnie bramki zdobyło wprawdzie Zagłębie, ale zmniejszyło tylko rozmiary porażki.

Teraz ligę czeka przerwa na mecze reprezentacji. Z pewnością przyda się ona Pogoni, bo w zespole jest dużo kontuzji do zaleczenia. 9 listopada szczecinianie grają na wyjeździe z Orlen Wisłą Płock.

W poniedziałkowym "Głosie Szczecińskim" obszerna relacja z meczu oraz rozmowa z Piotrem Przybeckim, dyrektorem sportowym Pogoni.