Gaz-System Pogoń Szczecin - Pomezania Malbork 35:21

archiwum
Pewne zwycięstwo szczecińskich szczypiornistów. Zespół trenera Rafała Białego nie dał szans Pomezanii Malbork.

Od początku mecz kontrolowali gospodarze. Ostatni raz na tablicy wyników remis widniał przy stanie 1:1. Potem szczecinianie stopniowo powiększali przewagę. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 18:9.

Podobnie wyglądała druga połowa. Trener Biały spróbował więc różnych wariantów ustawienia i dał pograć kilku rezerwowym do tej pory zawodnikom. Z dobrej strony pokazali się m.in. Sebastian Guzek i Wojciech Jedziniak.

Najskuteczniejszy wśród gospodarzy był serbski kołowy Nenad Marković, który rzucił 7 bramek.

W pozostałych meczach 17. kolejki Sokół Kościerzyna przegrał w Gdańsku ze Spójnią Wybrzeże 25:28, a Zepter AZS UW Warszawa pokonał 30:26 Techtrans Elbląg.

Liderem jest Pogoń (24 pkt), która wyprzedza Zepter (23 pkt) , Spójnię i Sokoła (po 20 pkt)

Więcej o meczu czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"