Gaz-System Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 35:27. Trzecia wygrana z rzędu

Jacek Wardziński zdobył w meczu z Gwardią Opole 5 bramek.
Jacek Wardziński zdobył w meczu z Gwardią Opole 5 bramek. archiwum
Szczypiorniści Pogoni Szczecin pewnie pokonali Gwardię Opole 35:27 w meczu 3. kolejki Superligi.

Trener gości Marek Jagielski przestrzegał swoich podopiecznych przed meczem, aby od pierwszych minut grali skoncentrowani i walczyli o każdą piłkę. Jednak gospodarze już do przerwy praktycznie rozstrzygnęli losy meczu, prowadząc 20:9.

Po 9.minutach Pogoń prowadziła 5:0. Gwardia wprawdzie po 20. minutach zmniejszyła stratę do trzech bramek, ale w ostatnich 10 minutach przed przerwą gracze z Opola zdołali rzucić tylko dwie bramki.

W drugiej połowie na ławce zaczęli siadać zawodnicy pierwszego składu Pogoni. Ich zmiennicy radzili sobie przyzwoicie, zwłaszcza Paweł Matkowski w bramce, ale goście podwyższyli obronę, co zaczęło sprawiać problemy gospodarzom.

W ostatnim kwadransie szczecinianie popełniali spore błędy w ataku, nadziewali się na kontry i pozwolili gwardzistom znacząco zmniejszyć straty. Ostatecznie wygrali 35:27. Goście dzięki dobrej postawie w bramce Adama Malchera nie stracili 40 bramek.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 35:27 (20:9)
Pogoń: Stojković, Matkowski - Zydroń 6, Wardziński 5, Szyłowicz 5, Zaremba 5 Konitz 4, Bruna 3, Krupa 3, Biały 2, Smuniewski 1, Marković 1, Jedziniak.
Gwardia:Malcher, Donosiewicz - Swat 6, Migała 5, Serpina 4, Vukcević 3, Ciosek 3, Drej 2, Knop 1, Kłoda 1, Piotr Adamczak 1, Prokop 1.