Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Garaże zdominowały obrady

lap
Do powstania garaży przy ul. Chodkiewicza w Policach jest jeszcze daleka droga. Na razie radni, podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, zdecydowali tylko o rozpoczęciu zmian w planie zagospodarowania przestrzennego terenów przy ul. Chodkiewicza.

Chodzi o to by po ich wprowadzeniu, możliwa była budowa garaży. Obecnie jest to niemożliwe, gdyż teren przeznaczony jest na cele sportowo-rekreacyjne. Garaże mają powstać na asfaltowym placu, obok kortów tenisowych i boiska do piłki nożnej.
Przeciwko budowie garaży protestują mieszkańcy domków jednorodzinnych przy ul. Chodkiewicza. Za ich powstaniem jest tutejsza Rada Osiedla. To po spotkaniu z nią Zarząd Gminy przygotował uchwałę o rozpoczęciu zmian w planach, choć jeszcze we wrześniu ubiegłego roku informował protestujących mieszkańców, że powstanie garaży w pobliżu ich domów nie jest możliwe.
Dyskusja nad projektem uchwały nie trwała zbyt długo. Jeden z radnych spytał, czy Zarząd Gminy poszukiwał innej lokalizacji dla garaży. Dowiedział się, iż rozmawiano o tym z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej "Chemik". Nie osiągnięto jednak porozumienia. Potem oświadczenia o celowości budowy garaży odczytała jedna z radnych oraz przewodniczący Rady Osiedla. Więcej emocji dostarczyło głosowanie. Odbyło się ono dwa razy. Pierwsze trzeba było powtórzyć, gdyż po podliczeniu głosów nie zgadzała się liczba radnych biorących w nim udział. W drugim wszystko było już w porządku. Ostatecznie za przystąpieniem do zmian w planie opowiedziało się 15 radnych, 12 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Co ciekawe, za uchwałą zgłoszoną przez Zarząd Gminy opowiedzieli się w większości radni opozycji.
Głosowanie nie uspokoiło stron konfliktu. Zaraz po nim przedstawiciele Rady Osiedla oraz mieszkańcy domów przy ul. Chodkiewicza, długo i w dość nerwowej atmosferze rozmawiali ze sobą przed salą obrad.
Wczoraj radni przyjęli kilka uchwał w sprawie rozpoczęcia zmian w planach zagospodarowania przestrzennego. Prócz tego radni zaakceptowali treść porozumienia ze Szczecinem w sprawie składowania śmieci na wysypisku w Sierakowie. Zostało ono wynegocjowane w ubiegłym roku. Zgodnie z nim rocznie na wysypisko może trafiać 120 tys. ton szczecińskich odpadów. Gmina Police zarobi na tym co roku 4,2 mln zł. Umowa ma obowiązywać do końca 2004 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński