MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Galeria Obywatelska. Akcja promocyjna zgłoszonych projektów i zachęta do głosowania

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Akcja promocyjna SBO w Galerii Turzyn
Akcja promocyjna SBO w Galerii Turzyn ŁC
To była świetna okazja, żeby zapoznać się z tegorocznymi projektami Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Bardziej zdecydowani mogli także oddać głosy na wybrane inicjatywy. Przez kilka godzin Galeria Obywatelska czekała na zainteresowanych mieszkańców Szczecina.

Nie na co dzień mamy okazję wydać ponad 17 milionów złotych, a właśnie tyle jest do rozdysponowania na zwycięskie projekty w głosowaniu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Akcja promocyjna w Galerii Turzyn miała na celu zapoznanie szczecinian ze zgłoszonymi projektami, a także samą inicjatywą budżetu obywatelskiego.

- Chodzi o to, żeby dotrzeć do ludzi, którzy na co dzień mniej się tym interesują lub nie słyszeli o Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Traktujemy to jako wyjście do mieszkańców i przekazanie informacji, ale nie oczekujemy, żeby już teraz przy nas głosować. Jest jeszcze dużo czasu, żeby dokładnie zapoznać się z projektami i na spokojnie podjąć decyzję - tłumaczy Paulina Stok-Stocka z Akademii SBO i Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki.

Bardziej zdecydowani mogli jednak oddać już swój głos, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Zadanie jednak nie jest łatwe, bo wyboru trzeba dokonać spośród 153 zgłoszonych projektów. Niektórych odstrasza jednak forma głosowania, ponieważ nie chcą podawać swoich danych osobistych.

- Staramy się tłumaczyć, że jest to przede wszystkim po to, żeby zweryfikować czy dana osoba w ogóle istnieje lub czy zagłosowała tylko raz. Te dane są przechowywane przez urząd miasta, więc na pewno są bezpieczne - zapewnia Paulina Stok-Stocka.

Promocja projektów

W wydarzeniu udział mogli wziąć autorzy zgłoszonych projektów, którzy podczas rozmów z mieszkańcami mieli szansę przekonać ich do oddania głosów na konkretną inicjatywę. Na taki ruch zdecydowali się przedstawiciele klubu Czarni Szczecin.

- Jesteśmy tutaj, ponieważ zależy nam na wsparciu projektu „Hoża – sport przez cały rok”. Chcielibyśmy promować sport przez rozbudowę infrastruktury, więc wspieramy także sąsiednie inicjatywy dla obiektów przy ulicy Nehringa i Stołczyńskiej - mówi Grzegorz Frąckowiak, trener w Czarnych Szczecin.

Zagłosować może każdy mieszkaniec Szczecina, niezależnie od wieku i miejsca zameldowania. Głosować można za pomocą strony internetowej, a także w wersji papierowej. Każdy mieszkaniec dysponuje 5 głosami. Może oddać dwa głosy na projekty ogólnomiejskie oraz trzy głosy na projekty lokalne, ale na jeden projekt można oddać maksymalnie dwa głosy. Głosowanie trwa do 13 grudnia.

Sprawdź, listę projektów w kategorii ogólnomiejskich w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2023 >>>

Szczeciński Budżet Obywatelski 2023. Ruszyło głosowanie! Spr...

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński