Futsal Szczecin pierwszy raz przegrał na własnym parkiecie. ZDJĘCIA

Futsal Szczecin przegrał na własnym parkiecie z Futbalo Białystok 0:2 w szóstej serii spotkań I ligi futsalu. To pierwsza domowa porażka szczecinian w obecnym sezonie.

Gospodarze mieli nadzieję na korzystny wynik. W dwóch pierwszych spotkaniach tego sezonu w hali przy ul. Twardowskiego Futsal Szczecin notował komplety punktów. Gorzej było z wyjazdami. W niedzielę do Szczecina zawitali goście z Białegostoku i pokazali bardzo wyrachowany futsal.

Mecz od początku do końca miał wyrównany charakter. Futsal Szczecin lepiej wyglądał w pierwszej połowie. Trener Grzegorz Usowicz ma do dyspozycji dwie silne czwórki i w pierwszych 20 minutach stworzyły one trochę zagrożenia pod bramką gości. Za każdym razem brakowało jednak dokładności. Tymczasem to Futbalo schodziło na przerwę z przewagą gola. Do siatki bardzo dobrze spisującego się Radosława Janukiewicza trafił pięknym strzałem w okienko Jacek Stefanowicz.

Po zmianie stron szczecinianie naciskali, ale goście grali bardzo skutecznie w obronie, nie pozwalając na wiele. Dołożyli także drugie trafienie.

Futsal Szczecin zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli I ligi po sześciu rozegranych kolejkach.

Futsal Szczecin - Futbalo Białystok 0:2 (0:1)
Bramki: Stefanowicz (15), Butkiewicz (39).
Futsal Szczecin: Janukiewicz - Ława, Sapon, Kubicki, Kowalczyk, Gnap, Żebrowski, Giorgobiani, Peda, Skuratowski, Kop-Ostrowski.

Pozostałe wyniki 6. kolejki I ligi futsalu: LZS Bojano - Dynamik Toruń 2:5, We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - Orlik Mosina 5:2, Widzew Łódź - BestDrive Piła 5:2, KS Gniezno - Podkowa Teqball Club 4:2, TAF Toruń - UMKS Zgierz 5:4.