Futsal: Piękna końcówka Pogoni'04!

Marcin Bielecki
Futsaliści Pogoni'04 Szczecin pokonali 4:3 (2:1) Clearex Chorzów w 7. kolejce ekstraklasy i awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Ukraińcy bohaterami szczecińskiego zespołu

Pogoń'04 grało słabo w ataku pozycyjnym. Długie rozgrywanie piłki i nieustanny ruch szczecinian mógł imponować - ale nie przynosił korzyści. Na szczęście po błędach gości Pogoń'04 wygrywała 1:0 i 2:1.

Za to chorzowianie grali w ataku pozycyjnym odważniej. Popełniali błędy, nadziewali się na kontry, jednak cały czas próbowali dość prostymi środkami stworzyć sytuacje bramkowe. Ich starania zostały wynagrodzone w drugiej połowie: najpierw wyrównali na 2:2, a na niewiele ponad dwie minuty przed końcem objęli prowadzenie 3:2.

Wówczas szczecinianie wycofali bramkarza, by stworzyć przewagę w polu. I to się udało. Na minutę i 21 sekund przed końcem wyrównał Ukrainiec Siergiej Tkaczenko. Remis nie zadowolił naszej drużyny, która dalej grała z lotnym bramkarzem. Na 16 sekund przed końcem inny Ukrainiec w barwach Pogoni'04 Maksym Moskaliuk pięknym strzałem w okienko załatwił szczecinianom trzy punkty.

- Już kilka meczów w taki sposób przegrałem, cieszę się, że tym razem udało się tak wygrać - westchnął po meczu strzelec jednego z goli dla Pogoni'04 Mariusz Lewandowski.

Więcej o meczu w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu"