Flota - Termalica 4:1. Wyspiarze wygrali, ale nie awansowali do ekstraklasy [zdjęcia]

paz
Flota Świnoujście wygrała z Termalicą Niecierza 4:1
Piłkarze Floty Świnoujście pokonali na własnym boisku 4:1 Termalikę Nieciecza w meczu ostatniej kolejki I ligi. Mimo zwycięstwa Wyspiarze nie wywalczyli awansu do ekstraklasy.

W przyszłym sezonie zagrają w niej Zawisza Bydgoszcz i Cracovia Kraków.

Flota Świnoujście - Termalica Nieciecza 4:1 (1:1)
Bramki: Nnamani (45), Olszar (58), Śpiączka (84), Stasiak (90) - Rybski (35).
Flota: Kasprzik - Fryc, Zalepa, Stasiak, Jasiński (60 Niedziela), Nnamani (75 Śpiączka), Szałek (60 Bodziony), Niewiada, Olszar, Aleksander, Nwaogu.
Termalica: Nowak - Piątek, Pielorz, Nalepa, Jarecki (62 Biskup), Pleva, Horvath, Ceglarz (74 Pawlusiński), Czerwiński, Rybski, Drozdowicz (62 Sobczak).

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli goście. To oni zdobyli pierwszą bramkę po uderzeniu głową Andrzeja Rybskiego.Tuż przed przerwą wyrównał Christian Nnamani.

Po zmianie stron piłkarze Termaliki wyraźnie stracili animusz, a odważniej zaatakowała Flota, która nie miała nic do stracenia, ani do zyskania, bowiem Cracovia pewnie prowadziła w Legnicy od początku spotkania. Gole zdobyte przez Olszara, Śpiączkę i Stasiaka dały Wyspiarzom jedynie zwycięstwo na otarcie łez.

Flota zakończyła sezon 2012/2013 na czwartym miejscu. Do ekstraklasy awansował Zawisza Bydgoszcz, który rozgromił 4:0 na wyjeździe Polonię Bytom oraz Cracovia, która wygrała w Legnicy z Miedzią 3:1.