Flota -Termalica 1:0. Wyspiarze są na podium.

(dc)
Jest zwycięstwo, są powody do radości dla piłkarzy Floty.
Jest zwycięstwo, są powody do radości dla piłkarzy Floty. Andrzej Szkocki
Flota coraz bardziej przypomina rasowego pięściarza. Ukryta za podwójną gardą czeka na okazję do wyprowadzenia decydującego ciosu. We dzisiejszym meczu z Termaliką okazja przyszła w 51 minucie.

Zanim jednak do niej doszło w 6 minucie niezły strzał oddał Damian Misan. Uderzył z 20 metrów, ale obok bramki. Po kwadransie oba zespoły ożywiły się, ale brakowało klarownych sytuacji i do przerwy kibice goli nie zobaczyli.

W 49 minucie zrobiło się groźnie w pobliżu bramki Floty. Termalica miała rzut wolny blisko narożnika pola karnego. Do piłki podszedł Biskup i strzelił. Bramkarz Floty Paweł Waśków obronił, ale nie zdołał złapać piłki. Na szczęście pomogli mu obrońcy zażegnując niebezpieczeństwo.
I ta sytuacja zemściła się na szukających prowadzenia gościach. W 51 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Termaliki znalazł się Krzysztof Bodziony. Ku radości publiczności nie zmarnował jej - trafił niemal w okienko bramki przeciwników. To już trzeci raz w tej rundzie, gdy gol Bodzionego decyduje o zwycięstwie 1:0 Wyspiarzy.

W 61 minucie Termalica otrzymała drugi cios - tym razem od sędziego. Po faulu na Bodzionym arbiter pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę Mateuszowi Kowalskiemu. Sytuacja zespołu z Niecieczy zrobiła się bardzo trudna. A gdy w 77 minucie czerwoną kartkę zobaczył także Trafarski za to już stało się praktycznie pewne, że Flota wygra ten mecz. Trafarski krzyknął do sędziego: "Dlaczego nie gwiżdżesz?!" - poprzedzając wypowiedź dwoma obraźliwymi słowami.

- Cieszę się ze zwycięstwa, bo mieliśmy mały kryzys spowodowany długimi wyjazdami - mówił po meczu trener Floty, Krzysztof Pawlak. - Dziś mogę być zadowolony zarówno z gry, jak i z wyniku.

Flota Świnoujście - Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
Bramka: Bodziony (51)
Czerwone kartki: M. Kowalski (61), Trafarski (77) - obaj Termalica.
Flota: Waśków - Paczkowski (74 Nnamani), Kieruzel, Udarević, Jasiński, Ostalczyk, Chyła, Niewiada, Bodziony, Misan (84 Stachyra), Śpiączka.
Termalica: Nowak - Pleva, Ł. Kowalski, M. Kowalski, Cios, Biskup, Lipecki, Baran, Ceglarz (81 Martuś), Szczoczarz (66 Trafarski), Drozdowicz (66 Rybski).