Flota Świnoujście testuje i wygrywa pierwszy sparing

Rafał Grzelak zdobył pierwszą bramkę dla Floty w sparingu w Wałbrzychu.
Rafał Grzelak zdobył pierwszą bramkę dla Floty w sparingu w Wałbrzychu. Andrzej Szkocki
Flota Świnoujście pokonała Polonię/Sparta Świdnica 3:1 w sparingu rozegranym w Wałbrzychu.

Trener Wyspiarzy Tomasz Kafarski przyglądał się grze siedmiu testowanych zawodników. Nowymi piłkarzami sprawdzanymi we Flocie są obrońcy Arkadiusz Reca (ostatnio Koral Dębnica) i Arkadiusz Jasitczak (ostatnio Błękitni Stargard), pomocnik Kamil Kacperek (Gryf Kamień Pomorski) oraz napastnik Łukasz Zaniewski (Pogoń Siedlce).

Od tygodnia testowani są: obrońca Sławomir Cienciała, pomocnik Daniel Brud i napastnik Kamil Zieliński.

Prowadzenie dla Floty zdobył Rafał Grzelak z rzutu karnego w 15 minucie. Sędzia podyktował jedenastkę za faul bramkarza Polonii na Sebastianie Olszarze. 10 minut później wyrównał Michał Sudoł, ale na początku drugiej połowy gole testowanych we Flocie Arkadiusza Jasitczaka i Łukasza Zaniewskiego dały Wyspiarzom zwycięstwo 3:1.

W niedzielę Flota rozegra sparing ze Śląskiem Wrocław.

Flota Świnoujście - Polonia/Sparta Świdnica 3:1 (1:1)
Bramki: Grzelak (15-karny), Jasitczak (47), Zaniewski (49) - Sudoł (25).
Flota: (I połowa) Brljak - Sołowiej, Reca, Zalepa, Opałacz, Cienciała, Brud, Kamiński, Olszar, Grzelak, Zaniewski. (II połowa) Kosiorek - Jasitczak, Erić, Siemko, Sołowiej, Kacperek, Niewiada, Marynowski, Zieliński, Zaniewski, Arifović.