Flota Świnoujście - Piast Gliwice 0:0

Marcin Bielecki
Piłkarze Floty Świnoujście nie zdołali pokonać na własnym boisku byłego już wicelidera, Piasta Gliwice i zająć jego pozycję. Jednak remis 0:0 jest cenny, gdyż Wyspiarze całą drugą połowę grali w dziesiątkę.

Początek spotkania należał do gości z Gliwic. Tempo meczu było szybkie. Flota zaczęła osiągać przewagę od 25 minuty, gdy po strzale Tomasza Ostalczyka i rykoszecie piłka minęła bramkę Piasta.

Niestety, w 42 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca Floty Ivan Udarević i do końca spotkania świnoujścianie mieli na boisku jednego zawodnika mniej.

Już w 43 minucie mogło się to zemścić, lecz piłka po strzale Kędziory z Piasta trafiła w słupek bramki Floty. Ten sam zawodnik w 55 minucie trafił w poprzeczkę.

Potem Piast miał problemy ze stworzeniem dogodnych sytuacji. We Flocie próbował szarpać Christian Nnamani, ale na chęciach się skończyło.

Czerwona kartka: Udarević (42, Flota)
Flota: Waśków - Kalinowski, Udarević, Opałacz, Jasiński - Ostalczyk, Chyła, Niewiada, Bodziony, Tomasik - Nnamani (88 Misan).

Więcej o meczu - w poniedziałkowym "Głosie".