Flota Świnoujście - GKS Bełchatów 1:2. Sprowadzeni na ziemię tuż przed dogrywką

Charles Nwaogu zdobył swoją trzecią bramkę dla Floty w tym sezonie.
Charles Nwaogu zdobył swoją trzecią bramkę dla Floty w tym sezonie. Bartek Wutke
Pech Floty Świnoujście. Prowadziła u siebie 1:0 z GKS Bełchatów, ale przegrała 1:2 po golu w doliczonym czasie gry.

Nie będzie powtórki z sezonu 2012/2013, gdy Wyspiarze dotarli do ćwierćfinału Pucharu Polski, po drodze eliminując Górnik Zabrze i Cracovię. Trener Floty Tomasz Kafarski poważnie potraktował pucharowe wyzwanie, desygnując do gry niemal najmocniejszy skład, z drobnymi zmianami. Znalazł miejsce w jedenastce dla bramkarza Marcina Skrzeszewskiego, obrońcy Sebastiana Zalepy i pomocnika Dawida Korta.

Flota była bliska sprawienia niespodzianki, bo do przerwy prowadziła 1:0 po golu Charlesa Nwaogu, który wykończył akcję Sebastiana Olszara. Nigeryjczyk zdobył już swoją trzecią bramkę w tym sezonie. "Charlie" nie byłby jednak sobą, gdyby nie zmarnował oprócz tego kilku innych dogodnych sytuacji.

Jednak gdy tylko czarnoskórego napastnik opuścił boisko Flota straciła bramkę. Łukasz Wroński dobił piłkę, która wcześniej odbiła się od słupka.

Oba zespoły chciały rozstrzygnąć mecz jeszcze przed dogrywką. To niestety udało się gościom. Już w doliczonym czasie gry Michał Mak celnie przymierzył i zdobył bramkę po strzale w długi róg.
O ćwierćfinał beniaminek ekstraklasy zagra z Piastem Gliwice. Flocie pozostała już tylko rywalizacja w lidze, w której radzi sobie co najmniej przyzwoicie. Po 9. kolejkach jest na 7. miejscu. W najbliższą niedzielę zagra u siebie z Miedzią Legnicą.

Flota Świnoujście - GKS Bełchatów 1:2 (1:0)
Bramki: Nwaogu (31) - Wroński (67), Michał Mak (90+2).
Flota: Skrzeszewski - Sołowiej, Stasiak, Zalepa, Grzelak, Lisowski, Niewiada, Kort, Opałacz, Olszar, Nwaogu (65 Kamiński).
GKS: Zubas - Sawala, Baranowski, Telichowski, Flis, Szymański (58 Komołow), Rachwał (90+2 Witasik), Wroński, Poźniak, Michał Mak, Ślusarski.
żółte kartki: Olszar - Rachwał, Baranowski, Wroński.
sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).