Flota przegrywała z GKS Bełchatów 1:3. Wygrała 4:3

Sebastian Wołosz/archiwum
Sebastian Olszar (z lewej) zdobył jedną z bramek w meczu z GKS Bełchatów.
Sebastian Olszar (z lewej) zdobył jedną z bramek w meczu z GKS Bełchatów. Sebastian Wołosz/archiwum
Pierwszego dnia zgrupowania w Kamieniu-Rybniku piłkarze lidera I ligi wygrali 4:3 z GKS Bełchatów, ostatnim zespołem ekstraklasy.

Trenerzy obu zespołów umówili się, że spotkanie będzie trwało 4 x 30 minut. Trener Floty Dominik Nowak zagrał jednym składem 90 minut, a na ostatnie 30 minut weszli zmiennicy. Jednak wynik do 90 minuty w ostatnich 30 minutach nie uległ już zmianie.

Po pierwszej kwarcie było 0:0. Prowadzenie dla Floty na początku drugiej kwarty zdobył głową Maciej Mysiak (bohater meczu), który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Szałka.

W 41. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Kamila Wacławczyka głową wyrównał Seweryn Michalski. A potem były dwa karne dla GKS podyktowane za faule na Bartłomieju Bartosiaku i Mateuszu Maku. Mak i Łukasz Madej zamienili je na gole i było 3:1 dla GKS.

Flota jednak pokazała wielką wolę walki i w trzeciej kwarcie odwróciła losy meczu. Najpierw Mysiak po asyście Sebastiana Olszara znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS i nie zmarnował okazji. Na 3:3 wyrównał oczywiście Mysiak, który głową wykorzystał dośrodkowanie Marka Opałacza. Zwycięską bramkę zdobył Olszar.

- Kiedy ostatnio zdobyłem trzy gole w meczu? - zastanawiał się po spotkaniu Mysiak. - Chyba od czasów, gdy miałem 18, 19 lat ta sztuka mi się nie udała.

Był to trzeci sparing Floty z zespołem ekstraklasy. Wcześniej Wyspiarze zremisowali 1:1 z Pogonią Szczecin oraz pokonali 2:1 Lecha Poznań.

Kolejny sparing Flota rozegra w sobotę o godz. 16 z Rakowem Częstochowa.

Flota Świnoujście - GKS Bełchatów 4:3 (1:2, 0:1, 3:0, 0:0)
Bramki: Mysiak 3 (34,65,71), Olszar (86) - Michalski (41), Mateusz Mak (45-karny), Madej (55-karny).
Flota: Kasprzik (91 Kupczanko) - Jasiński (91 Wrzesień), Stasiak (91 Udarević), Zalepa (105 Mysiak), Opałacz (91 Śpiączka), Mysiak (91 Kieruzel), Szałek (91 Niewiada), Olszar (91 Gilewicz), Bodziony (91 Arifović), Niedziela (91 Nnamani), Aleksander (91 Nwaogu).
Bełchatów: (I i II kwarta) Zubas - Basta, Michalski, Wilusz, Kosznik, Mateusz Mak, Rachwał, Witasik, Wacławczyk, Madej, Bartosiak. (III i IV kwarta) Zubas (91 Podleśny) - Raúl González, Sawala, Baran, Michalak, Stąporski, Piekarski, Grzeszczyk, Kujawa (100 Rozwandowicz), Grzelak, Tumicz.