Flota przegrała w Niecieczy. Już cztery mecze z rzędu bez wygranej

Flota Świnoujście w ostatnich czterech meczach wywalczyła zaledwie punkt.
Flota Świnoujście w ostatnich czterech meczach wywalczyła zaledwie punkt. Andrzej Szkocki
Flota Świnoujście przegrała na wyjeździe z Termaliką Nieciecza 0:1. Jedyna bramka w meczu padła po golu Jakuba Biskupa z rzutu karnego w pierwszej połowie.

Sytuacja Wyspiarzy w tabeli robi się coraz bardziej nieciekawa. Po tej kolejce Flota może spaść na 14., ostatnie bezpieczne miejsce.

W wyjściowym składzie trener Bogusław Baniak dokonał jednej zmiany. W środku pola Maciej Mysiak zastąpił Krzysztofa Bodzionego. "Bodzio" podpadł szkoleniowcowi po zmarnowaniu sprzed tygodniem rzutu karnego, do którego nie był wyznaczony.

Flota zaczęła więc mecz trójką defensywnych pomocników, ale Bodziony na boisku szybko jednak się pojawił, w 37. minucie zmienił Łukasza Sołowieja.

Dziesięć minut wcześniej gospodarze objęli prowadzenie. Sebastian Zalepa zdaniem sędziego sfaulował Tomasza Foszmańczyka w polu karnym, jedenastkę wykorzystał Jakub Biskup.

W drugiej połowie to gracze Termaliki stworzyli groźniejsze sytuacje. Groźni byli wspomniany Foszmańczyk oraz Dariusz Jarecki, który raz spudłował minimalnie, a z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
Bramka:Biskup (27-karny)
Termalica: Nowak - Fryc, Czerwiński, Kopacz, Jarecki (78 Pielorz), Ceglarz, Pleva, Kaczmarczyk, Biskup (88 Pawlusiński), Foszmańczyk (90+2 Drozdowicz), Kujawa.
Flota: Brljak - Mokwa, Zalepa, Kieruzel, Jasiński, Grzelak, Mysiak, Niewiada, Sołowiej (37 Bodziony), Olszar (63 Opałacz), Hosek (75' Arifović).
Żółte kartki: Kaczmarczyk, Fryc - Mysiak, Mokwa.
Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).