Flota lepsza w meczu liderów (wideo + zdjęcia)

Upadającego Piotra Dutkiewicza z Floty nie było łatwo w tym spotkaniu upilnować. Obok Arkadiusz Jarymowicz. Marcin Bielecki
Wczoraj spotkały się dwie ekipy, które liderują rozgrywkom swoich lig. Flota Świnoujście zasłużenie pokonała portowców 2:1.
Pogon - FlotaPogon Szczecin przegrala sparing z liderem trzeciej ligi Flotą Świnoujście 1:2.

Pogoń - Flota

Pogoń Szczecin - Flota Świnoujście 1:2 (0:2)

Bramki: Ropiejko (69) - Magdziński 2 (20 i 37).

Pogoń: Łapczyński (46 Judkowiak) - Skrzypek, Norsesowicz (46 Dymek), Tychowski, Matlak (46 Zawadzki), Parzy (65 Kargol), Żaczek (46 Biliński), Jarymowicz (46 Brzozowski), Kosakowski (46 Niedźwiecki), Kowal (57 Rydzak), Przewoźniak (46 Ropiejko).

Flota: Prusak (46 Gołębiewski) - Khadi (46 Czarnecki), Hrymowicz, Konusik (46 Stromczyński), Chrzanowski, Dutkiewicz (46 Witczak), Niewiada, Bańka, Polak (58 Pietruszka), Magdziński, Iskra.

Trzecioligowcy ze Świnoujścia byli zdecydowanie lepszym zespołem, szczególnie w pierwszej połowie, w której portowcy ani razu poważniej nie zagrozili bramce, strzeżonej przez Sergiusza Prusaka.

Wysocy wyspiarze

Jak na tak zimną pogodę i wczesną porę rozgrywania meczu, spotkanie zgromadziło całkiem sporą widownię, ale pierwszą połową w wykonaniu portowców musiała ona być rozczarowana. Piłkarze Pogoni nie potrafili przedostać się nawet w okolice pola karnego wyspiarzy. Zawodnicy Floty wyróżniali się przede wszystkim imponującymi warunkami fizycznymi, zupełnie jak gdyby byli zespołem koszykówki, a nie piłki nożnej.

I to właśnie przewaga w tym elemencie gry dała o sobie znać w 20 minucie. Wtedy pierwszy rzut rożny wykonywała Flota. Artur Bańka dośrodkował dokładnie na głowę Jacka Magdzińskiego, a ten nie dał szans Jakubowi Łapczyńskiemu.

Po tej bramce nic się nie zmieniło. Flota dalej kontrolowała przebieg gry, często wymieniając podania i ostro przyciskając próbujących wyprowadzić piłkę portowców.

Napastnik w polu karnym

Zdaniem trenera

Mariusz Kuras, Pogoń
- To było bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu, szczególnie w pierwszej części gry. Jeżeli ktoś chce na boisko przyjść i stać, to nie w koszulce Pogoni. Przegraliśmy zasłużenie. Warto pochwalić Macieja Ropiejkę, który zaprezentował się z dobrej strony.

Kibice oglądali też sporo ostrej gry, głównie w wykonaniu piłkarzy ze Szczecina, którzy nie cofali nogi przy sytuacjach stykowych.

Kiedy po raz drugi rzut rożny wykonywała Flota, wszyscy spodziewali się kolejnej wrzutki, jednak piłkarze ze Świnoujścia rozegrali go krótko. Piłkę przejął Jakub Polak i wdał się w drybling już w polu karnym. Pomocnika Floty faulował Marek Kowal, potwierdzając stare piłkarskie porzekadło, że napastnik w polu karnym broniącej się drużyny zwiastuje nieszczęście. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który skutecznie egzekwował Magdziński.

Pogoń w pierwszej części gry nie oddała żadnego celnego strzału, a jedyne zagrożenie stwarzała po stałych fragmentach gry.

Honorowy Ropiejko

Petr Nemec, Flota
- Pogoń walczyła, ale straciła w pierwszej części dwie bramki i musiała gonić wynik. My zagraliśmy bardzo dobrze przez niemal cały mecz i dowieźliśmy korzystny wynik aż do końca spotkania, z czego jestem zadowolony.

W drugiej połowie jednak, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko się zmieniło. A może po prostu poskutkowały zmiany trenera Mariusza Kurasa. Popularny "Mario" na murawę delegował Macieja Ropiejkę, Tomasza Rydzaka i byłego wyspiarza, Michała Niedźwieckiego. To właśnie ta trójka robiła najwięcej zamieszania w polu karnym rywali. Strzelał i Rydzak i Niedźwiecki, ale żaden z nich nie trafił w światło bramki.

Wreszcie zmarznięci kibice mogli bić brawo portowcom. Rydzak dograł dokładną piłkę w pole karne do Ropiejki, ten ładnie ją przyjął i uderzył nie do obrony. Kontaktowy gol dla Pogoni sprawił jednak, że Flota ponownie wzmocniła szeregi obronne i więcej szans szczecińscy zawodnicy już nie otrzymali.