Flota - Kotwica 1:0. Nwaogu strzelił na wagę zwycięstwa.

Waldemar Mroczek
Damian Misan (w podskoku) gola tym razem nie strzelił. W przerwie zmienił go Charles Nwaogu i to on wpisał się na listę strzelców. Fot. Robert Ignaciuk
W mroźnym powietrzu, ale przy świecącym słońcu Wyspiarze rozegrali swój przedostatni sparing tej zimy. Biało-niebiescy wygrali z Kotwicą Kołobrzeg 1:0 po bramce niezawodnego Charlesa Uchenny Nwaogu.

W zespole Kotwicy było kilka znajomych twarzy. We Flocie w przeszłości grali Kamil Gołębiewski, Łukasz Cebulski i Cezary Przewoźniak. Byli też dawniejsi zawodnicy Pogoni jak Maciej Ropiejko czy zawodnik nie do zdarcia, a więc Piotr Dubiela. Do tego jeszcze testowany swego czasu we Flocie, Piotr Hernacki.

Zapach bramki uniósł się nad boiskiem w 7 minucie, kiedy główka Ropiejki z bliska minimalnie minęła cel. Minutę później Gołębiewski ubiegł Dylewskiego. W 15 minucie Misan trafił z główki w poprzeczkę. W 36 Dubiela posłał z wolnego potężna bombę minimalnie obok bramki.

W przerwie Misana zmienił Nwaogu i pod bramką gości zrobiło się niebezpieczniej. W 50 minucie wykonał popisowe manewrowanie w polu karnym lecz Prokosa stał przy krótkim słupku i strzał zablokował. Chwilę później obrońcy popełnili błąd, piłkę przejęła Flota, Niedziela dokładnie podał do Nwaogu, którym tym razem już tylko dopełnił formalności z bliskiej odległości. W 60 minucie Petr Nemec dokonał jednocześnie sześciu zmian - na boisku pojawili się Mazurkiewicz, Pruchnik, Bodziony, Arifović, Tomasik oraz Ostalczyk i wszyscy spodziewali się ostrego szturmu. Flota atakowała, choć może nie z takim impetem jak oczekiwano, ale powinna zdobyć dalsze bramki. W 67 minucie Nwaogu strzelił z 5 metrów lecz piłka po rękach bramkarza wyszła nad poprzeczkę. Rzut rożny, po którym powstało pod bramką Kotwicy zamieszanie, w wyniku którego obrońcy wybili piłkę z linii bramkowej. Chwilę później dwie sytuacje miał Bodziony, lecz najpierw trafił w słupek, a potem przestrzelił po otrzymaniu idealnego podania od Ostalczyka.

Kolejny sparing, próbę generalną przed ligą Flota rozegra w sobotę o godzinie 13 na głównej płycie (o ile pogoda nie spłata psikusa) z Błękitnymi Stargard.

Flota Świnoujście - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
Bramka: Nwaogu (51).
Flota: Kazimierczak - Falisiewicz (60 Mazurkiewicz), Uszalewski, Udarević, Dylewski (60 Arifović), Niewiada (60 Bodziony), Misan (46 Nwaogu), Pedro (60 Pruchnik), Niedziela (60 Ostalczyk), Mickiewicz (60 Tomasik), Krajanowski.