Flota już pewna awansu

Piłkarze Floty Świnoujście 4 kolejki przed końcem sezonu są już pewni awansu.
Piłkarze Floty Świnoujście 4 kolejki przed końcem sezonu są już pewni awansu. Andrzej Szkocki
Klasa okręgowa północna. Najwyższym zwycięstwem w rozgrywkach Wyspiarze ze Świnoujścia przypieczętowali awans do klasy okręgowej wojewódzkiej.

Flota Świnoujście była zdecydowanym faworytem sobotniego meczu z Masovią Maszewo. Rywale świetnie spisywali się jesienią, gdy potrafili na swoim boisku urwać punkty Wyspiarzom (3:3) i być w ścisłej czołówce północnej okręgówki. Zimą doznali kilku osłabień, obniżyli loty, a w Świnoujściu nie mieli nic do powiedzenia.

Nie wykorzystali nawet tego, że Flota musiała grać bez Grzegorza Skwary (kontuzja w ostatnim spotkaniu), a w 28. minucie Piotr Tkaczonek zobaczył drugą żółtą kartkę w spotkaniu i musiał opuścić boisko. Goście nie zerwali się do odrabiania strat (przegrywali wtedy już 0:2), więc przewagi liczebnej nie było widać. Zresztą Flota nadal górowała i zdobywała kolejne bramki.

Worek z golami rozwiązał się na dobre po tym, jak Marcin Psujek w 71. minucie zatrzymał piłkę ręką i też wyleciał z boiska (druga żółta kartka za to zagranie). Flota karnego nie wykorzystała, ale i tak w ostatnich 20 minutach gospodarze wbili rozbitym rywalom jeszcze cztery bramki.

- Awans stał się faktem. Jestem bardzo szczęśliwy i gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy w tym uczestniczyli. Samemu do celu się nie dojdzie, ale razem jest zdecydowanie łatwiej. Potwierdził to dzisiejszy mecz z czwartym zespołem tabeli – mówił trener Tomasz Błotny. - Zespół wyszedł dziś bardzo zmobilizowany i żądny zwycięstwa. Nawet grając w dziesiątkę byliśmy dojrzalsi. Trochę krzyżowała nam szyki czerwona kartka Piotra Tkaczonka, ale nie mam do niego pretensji.

Flota Świnoujście – Masovia Maszewo 9:1 (4:0)
Bramki: Staniszewski trzy (9, 37 i 68), Welka (18), Bursa (41), Żabiński dwie (72 i 85), Nowak (77), Kozłowski (91) – Wesołowski (54).
Flota: Gądek - Tkaczonek, Rygielski (71 Wnuk), Stankiewicz (77 Rombalski), Kozłowski, Bursa, Welka (77 Damazyn), Maślak (66 Żabiński), Trzeciak, Nowak, Staniszewski.
Masovia: Trela - Ryczkowski, Psujek, Szmyciński (69 Głowacki), Dębowczyk (78 Daniluk), Sobański (86 Bartczak), Wesołowski, Wino, Młynarczyk, Michalczyk, Bednarek.

Pomorzanin Nowogard – Wicher Brojce 0:2 (0:1)
Bramki: Kocur (47), Kańczucki (76)
Pomorzanin: Pękala – Bartlewski (61 Jutkiewicz), Dobrowolski, Grzejszak, Królik, Litwin, Osakiewicz, Skórniewski, Wawrzyniak, G. Wnuczyński, N. Wnuczyński.
Wicher: Michalak – Bałkanow, J. Chołys (67 Bednarczyk), Cymkiej (78 Pierścionek), Kańczucki, Kocur (81 K. Chołys), Luneko (74 Wasylenko), M. Marcinkowski, O. Marcinkowski, A. Szustek, P. Szustek.

Pięć bramek, a tylko dwóch strzelców
Klasa okręgowa południowa. Ogniwo Babinek i Biali Sądów coraz bliżej promocji do wojewódzkiej okręgówki, bo konkurenci tracą punkty.

Co się dzieje z Unią Dolice? Wciąż nie wiemy, a zespół nadal gra w kratkę. Przed tygodniem wygrał na swoim boisku 6:3 z Polonią Giżyn, a teraz przegrał 1:3 z Zielonymi w Zielinie. Gospodarze nie liczą się w walce o awans, ale cały czas utrzymują miejsce w górnej połowie tabeli.

W tym roku Zieloni odebrali punkty także Gavii Choszczno i Białym Sądów, a przegrali jedynie z Ogniwem Babinek.

Wielkie emocje były na boisku w Barlinku. Miejscowa drużyna już w 3. minucie objęła prowadzenie po strzale Kamila Dydyny. Goście z Trzcińska-Zdroju potrafili kwadrans później odpowiedzieć (Andrzej Szot), ale jeszcze przed przerwą SCRS znów miał przewagę, bo drugą bramkę w meczu strzelił Dydyna.

Jego indywidualne osiągnięcie przebił jednak Szot, który w końcówce spotkania dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i zapewnił Orłowi trzy punkty. Warto podkreślić, że goście przyjechali do Barlinka tylko z jednym zmiennikiem.

Wielkie brawa należą się też drużynie Orkana Suchań, którzy w ostatnich minutach odrobili dwubramkową stratę do Kłosu Pełczyce i mogli cieszyć się z remisu 2:2. Dwie bramki dla gości zdobył Tomasz Zwoliński.

SCRS Barlinek – Orzeł Trzcińsko-Zdrój 2:3
Bramki: Dydyna dwie (3 i 39) – Szot trzy (18, 80 i 87)
SCRS: Tazbir – Baranowski (69 Czarnecki), Błaż (60 Dorniak), Ciesielski (30 Antosiewicz), Dydyna, Kowalski (78 Kądziela), Kucharski, Magryta, Piasecki, Stanisz, Urbaniak.
Orzeł: Lizurej – Kościkiewicz (77 Ochroński), Mazur, Mikuć, Nowicki, Pawlus, Rosadziński, Sarnecki, Skiba, Szot, Wojciechowski.

Orkan Suchań – Kłos Pełczyce 2:2 (0:1)
Bramki: Cieplak (80), Denisiuk (88) – Zwoliński dwie (43 i 69)
Orkan: Niemczynowicz – Bartkowiak, Baszak (46 Madejak), Cieplak, Denisiuk, Nowak (79 Świderski), Pabich, D. Sałapata, K. Sałapata, Wiśniewski, Wolny (65 Szubert).
Kłos: Piwiński – Bartnicki (77 Borek), Kuleta, Kurlapski, Maćkowiak (55 Emilianowicz), Marjański, Priem, Świderski, Szczęsny (55 Golański), Wróblewski, Zwoliński.