Flocie wygrana uciekła z rąk. Wyspiarze prowadzili z Chrobrym już 2:0

Arkadiusz Reca cieszy się ze swojej pierwszej bramki zdobytej w barwach Floty Świnoujście. Bartek Wutke
Bramki zdobyte przez Sebastiana Olszara i Arkadiusza Recę dały Flocie Świnoujście prowadzenie 2:0 po pierwszej połowie i wydawałoby się pewną wygraną z Chrobrym Głogów. Niestety, zryw beniaminka w drugiej połowie sprawił, że Wyspiarze w pierwszym meczu u siebie w nowym sezonie zdobyli tylko punkt.

Wynik otworzył w 18. minucie Sebastian Olszar, który zgarnął piłkę po zablokowanym strzale Rafała Grzelaka z rzutu wolnego i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

10 minut później Olszar dośrodkował piłkę przed pole karne do nadbiegającego Arkadiusza Recy. 19-letni pomocnik podwyższył wynik na 2:0.

Gdy oba zespoły schodziły na przerwę, mogło się wydawać, że Wyspiarze spokojnie dowiozą prowadzenie do końca. Jednak w drugiej połowie inicjatywę przejął beniaminek z Głogowa.

Bramkę kontaktową zdobył Michał Ilków-Gołąb w 68. minucie, a na cztery minuty przed końcem wyrównał Michał Michalec.

W środę w I rundzie Pucharu Polski Wyspiarze podejmą Wigry Suwałki. W następną sobotę zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz w ligowym meczu.

Flota Świnoujście - Chrobry Głogów 2:2 (2:0)
Bramki:Olszar (18), Reca (28) - Ilków-Gołąb (68), Michalec (86).
Flota:Skrzeszewski - Kamiński, Zalepa, Stasiak, Opałacz, Reca (82 Erić), Lisowski, Brud, Grzelak (69 Niewiada), Olszar, Retlewski (69 Zieliński).