Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fisz Emade Tworzywo - Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Industrial Project

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Projekt Wspólne Brzmienia
Projekt Wspólne Brzmienia Andrzej Szkocki
Fisz Emade Tworzywo będzie gościem Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie w projekcie Wspólne Brzmienia.

„Wspólne brzmienia: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Industrial Project” to już ósma odsłona, cieszącego się dużą popularnością, projektu autorstwa szczecińskiego chóru pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

- W tym projekcie staramy się przemierzać przez różne gatunki muzyczne i udowadniać, że muzyka chóralna może się łączyć z innymi - mówi Sylwia Fabiańczyk-Makuch. - Robiliśmy już wspólne projekty z jazzem, etno czy kabaretem. Tym razem robimy zupełnie nowatorski projekt i spełniamy swoje marzenia. Pomyśleliśmy, że industrial projekt pięknie się wkomponuje w piękno naszego miasta i opowie o tej części miasta, która jest związana ze stocznią i portem.

W tegorocznej edycji koncertu chęć udziału wyraził znakomity zespół Fisz Emade Tworzywo. Grupa powstała z inicjatywy braci: producenta muzycznego i instrumentalisty Piotra Emade Waglewskiego oraz rapera i wokalisty Bartosza Fisza Waglewskiego, znana jest z wykonywania szeroko pojętej muzyki hip-hopowej, m.in. z wpływami takich gatunków jak jazz, downtempo czy funk. Artyści eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi stale poszukując nowych brzmień i proponując swoim słuchaczom coraz to nowe doznania artystyczne.

- Po próbie nie mam żadnych wątpliwości, że nasza muzyka jest związana z miastem - mówi Batosz Fisz Waglewski. - Nie mam też żądnych wątpliwości, że połączenie chóru z naszą muzyką jest czymś naturalnym. Zagramy utwory, które w cudzysłowie są naszymi przebojami, ale też nowe rzeczy. Wydaje mi się, że dzięki chórowi nasza muzyka zyskuje głębię.

Połączenie około 70 - osobowego Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie, innowacyjnego brzmienia zespołu Fisz Emade Tworzywo oraz industrialnych dźwięków w zaplanowanej premierze dzieła autorstwa Miłosza Wośko, stwarza przestrzeń do realizacji wyjątkowego spektaklu muzycznego - opowieści o stoczniowym charakterze naszego miasta.

Zderzenie z pozoru trzech odmiennych gatunków muzycznych, unikatowe połączenie stylów, prawdziwy kunszt muzyczny, profesjonalizm oraz zdolności improwizacyjne zaproszonych artystów zapewnią najwyższy poziom artystyczny wydarzenia oraz sprawią, że widowisko to na długo pozostanie w pamięci słuchaczy i odbije się szerokim echem w środowiskach muzycznych w całym kraju.

Koncerty odbędą się 30 sierpnia o godz. 17 i 20 w Filharmonii w Szczecinie.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński