Final Four Pucharu Polski nie dla Pogoni '04 Szczecin

Anna Pasztor
Mateusz Gepert (w środku) już w 6. minucie obejrzał czerwoną kartkę.
Mateusz Gepert (w środku) już w 6. minucie obejrzał czerwoną kartkę. Andrzej Szkocki/archiwum
Pogoń '04 Szczecin przegrała z Gattą Active Zduńska Wola 3:5 w rewanżowym meczu 1/4 Halowego Pucharu Polski. Tym samym szczecinianie zakończyli sezon 2013/14.

Od początku spotkania rytm grze nadawali przyjezdni. Częściej utrzymywali się przy piłce i napierali na bramkę strzeżoną przez Nicolae Neagu. Pierwszego gola zdobyli jednak po faulu Mateusza Geperta. Nasz zawodnik zobaczył czerwoną kartkę, a goście wykorzystali rzut karny i objęli prowadzenie 1:0. W ostatnich minutach pierwszej odsłony Portowcy próbowali jeszcze zaskoczyć golkipera przyjezdnych, ale naszym futsalistom brakowało dokładności. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

Po zmianie stron Gatta szybko powiększyła przewagę. Gospodarze potrafili zdobyć kontaktowe trafienie, ale przy stanie 1:3 Portowcy postanowili wycofać bramkarza. I choć w przewadze strzelili bramki, to także po prostych błędach je tracili.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:5 i to Gatta awansowała do Final Four HPP. Półfinały i finał zaplanowano na 17-18 maja.

Pogoń '04 Szczecin - Gatta Active Zduńska Wola 3:5 (0:1)
Bramki: Shamotii (31), Tubacki (35), Mikołajewicz (37) - Olejniczak (6), Milewski (22), Sobalczyk (31), Adamski (33), Szymczak (40)
Czerwona kartka: Gepert (6)
Pogoń '04: Neagu, Kubrak - Bugański, Tubacki, Mikołajewicz, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Maćkiewicz, Shamotii.