sportowy24
  Filip Zaborowski trenował razem z mistrzem Europy z Glasgow

  Filip Zaborowski trenował razem z mistrzem Europy z Glasgow

  jakub lisowski

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Filip Zaborowski nie weźmie udziału w zimowych Mistrzostwach Świata na krótkim basenie w Hangzou (Chiny). Szykuje się do krajowego czempionatu Lublinie, ale bez wielkiej presji.
  Filip Zaborowski z MKP Szczecin.

  Filip Zaborowski z MKP Szczecin. ©Filip Zaborowski Facebook

  Filip Zaborowski z MKL Szczecin w kadrze narodowej jest od kilku lat, startował na najważniejszych imprezach (z igrzyskami olimpijskimi w Rio włącznie). Do Chin nie pojedzie, bo nie uzyskał kwalifikacji.

  - Do reprezentacji kwalifikowali się ci, którzy podczas ostatnich ME w Glasgow uzyskiwali odpowiedni czas lub pływali w finałach. Ja zająłem 9. miejsce z gorszym czasem – tłumaczy lider MKP.

  Po Glasgow krytycznie oceniał swój występ. Czasy i lokaty były poniżej możliwości. Obiecywał poprawę, więc i szybko zabrał się do jesiennej pracy.

  Był na zgrupowaniu w Szczyrku, przez trzy tygodnie uczestniczył w obozie grupy Energy Standard w tureckim Belek.
  W ośrodku Gloria Sports Arena, z którego zimą korzystają piłkarze Pogoni Szczecin, ćwiczył pod okiem trenerów Petra Nahornego i Toma Rushtona, a rywalizował np. z dwukrotnym mistrzem Europy z Glasgow Mishą Romanchukiem z Ukrainy.

  - Przepływałem tam dużą ilość kilometrów, ale na niezbyt wysokiej intensywności. Wróciłem jednak bardzo zadowolony, utrzymuję z nimi stały kontakt i liczę, że załapię się na kolejne zgrupowanie wiosną 2019 r. - mówi Zaborowski.

  Po powrocie do Polski podjął treningi w Szczecinie. W ostatni weekend miał wystąpić na zawodach Grand Prix Polski w Łodzi, ale zachorował.

  - Dość długo brałem antybiotyki na chore zatoki, ale teraz już jest wszystko w porządku. Jestem osłabiony, jednak chcę szybko wrócić do treningów – mówi szczeciński pływak.

  Przed nim kolejne starty. W przedświąteczny weekend weźmie udział w MP na krótkim basenie w Lublinie. - Sam nie wiem na co będzie mnie stać – przyznaje.

  Zimą rozpocznie przygotowania do MŚ w Korei, które odbędą się w lipcu. Po drodze musi przygotować wysoką dyspozycję na majowe MP w Olsztynie. Tam kadrowicze będą walczyć o kwalifikacje do kadry.
  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów