FEN 24 ZDJĘCIA WYNIKI KARTA WALK 16.03 Kto wygrał? Kiedy powtórka? Retransmisja Arab vs Wujek Samo Zło, Kamila Porczyk vs Anita Bekus

red.
16 marca na warszawskim Torwarze odbyła się gala FEN 24. W walce wieczoru Arkadiusz Wrzosek pokonał Patricka Schmida, zdobywając tytuł mistrza federacji FEN. We wzbudzającym wiele emocji starciu raperów, Arab pokonał Wujka Samo Zło. Przez nokaut kobiecy pojedynek z Kamilą Porczyk wygrała Anita Bekus. Zobaczcie wyniki FEN 24!

Gala FEN 24 WYNIKI Kto wygrał?

Karta walk FEN 24 i wyniki ważenia przed galą Fight Exclusive Night:

W piątek 15 marca odbyła się oficjalna ceremonia ważenia przed galą FEN 24. Tolerancja wagowa wynosiła 500 gramów. W limicie wagowym nie udało się zmieścić Kamili Porczyk, która przekroczyła limit o 1,5 kg. Oznacza to, że część jej honorarium trafi na konto przeciwniczki. Poniżej karta walk oraz pełne wyniki ważenia. Fotorelację znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

Walki o pasy mistrzowskie

  • K-1, +95 kg: Arkadiusz Wrzosek (107.1) vs Patrick Schmid (105.7)
  • 77,1 kg: Andrzej Grzebyk (76.9) vs Kamil Gniadek (77)
  • K-1, 88 kg: Radosław Paczuski (88.0) vs Darren Anstey (87.5)

Karta główna

  • 120,2 kg: Grzegorz Ciepliński (118.3) vs Szymon Bajor (110.2)
  • 65,8 kg: Kamil Łebkowski (66.3) vs Adrian Zieliński (66.2)
  • 83,9 kg: Bartosz Leśko (83.7) vs Marcin Naruszczka (84.4)
  • 55 kg: Kamila Porczyk (56.5) vs Anita Bekus (55.3)
  • Boks, 80 kg: Gabriel "Arab" Al-Sulwi (79.7) vs Maciej "Wujek Samo Zło" Gnatowski (76)

Karta wstępna

  • 80 kg: Marcin Krakowiak (79.9) vs Mateusz Strzelczyk (79.9)
  • 70,3 kg: Robert Rajewski (70.6) vs Michał Gęsiarz (69.7)

Neurochirurdzy ze szpitala w Zdrojach przeprowadzili skompli...

Gdzie oglądać galę FEN 24 na żywo? Transmisja w TV i w internecie

Galę FEN 24 będzie można oglądać na żywo w telewizji na kanałach Polsat Sport (od godz. 20, walki z karty głównej i walki o pasy mistrzowskie) oraz Polsat Sport Fight (od godz. 18:30, walki z karty wstępnej). Polsat Sport w poniedziałek 18 marca o godz. 23 pokaże także powtórkę z gali FEN 24.

Fani MMA, którzy galę FEN 24 woleliby śledzić na żywo w internecie, też będą mieli taką możliwość. Dostęp do obu kanałów jest możliwy za pośrednictwem platformy ipla.tv - trzeba jednak w tym celu wykupić abonament w pakiecie IPLA SPORT (10 zł/30 dni).

Karta walk FEN 24. Gra o wysoką stawkę

Gala FEN 24 dla wielu zawodników będzie wydarzeniem o naprawdę wysoką stawkę. Aktualny mistrz kategorii średniej, Andrzej Grzebyk, jako pierwszy zawodnik w historii federacji ma szansę sięgnąć po drugi pas – tym razem w wadze półśredniej. Plany będzie starał się mu pokrzyżować Kamil Gniadek, który po serii czterech zwycięstw z rzędu w FEN liczy na swój pierwszy tytuł czempiona. Oprócz wyżej wymienionego pojedynku, w walce wieczoru zobaczymy starcie międzynarodowe – Arkadiusz Wrzosek podejmie Patricka Schmida. Szwajcar stoi przed szansą detronizacji obecnego mistrza FEN, który niedawno podpisał kontrakt z najlepszą federacją K-1 na świecie – Glory. O pas zmierzy się także Radosław Paczuski.

Wiele emocji wywołuje także walka raperów. Starcie Macieja "Wujka Samo Zło" Gnatowskiego z Gabrielem "Arabem" Al-Sulwim dla pierwszego z nich będzie debiutem. Z kolei Arab na koncie ma jeden oficjalny pojedynek, który zresztą zwyciężył. Al-Sulwi od kilku lat związany jest ze sportami walki, intensywnie trenuje brazylijskie jiu-jitsu. Dla Gnatowskiego pojedynek w klatce będzie totalną nowością. Mimo to nie obawia się przeciwnika. - Jego doświadczenie jest według mnie troszeczkę napompowane. Arab jest amatorem – mówi nam WSZ.

Karta walk FEN 24: Arkadiusz Wrzosek vs Patrick Schmid

Patrick Schmid ma 33 lata i pochodzi ze Szwajcarii. Mierzy 192 centymetrów wzrostu i nosi przydomek „Big Swiss”. Obecnie Schmid jest posiadaczem pasa mistrza Europy federacji ISKA. W 2008 i 2010 roku zdobywał tytuł najlepszego zawodnika na Starym Kontynencie sankcjonowanego przez federację PWKA. Pokonując legendarnego Errola Zimmermana dorzucił do swojej kolekcji również tytuł A1 WCC, który dzierży do dziś. W swojej bogatej w sukcesy karierze dwukrotnie wygrał z Sashą Polugicem, w przeszłości zawodowego mistrza świata, a aktualnie najwyżej sklasyfikowanego predentenda do tytułu WAKO PRO. Schmid w Warszawie zadebiutuje pod szyldem FEN.

Arkadiusz Wrzosek w październiku 2017 roku zdobył pas czempiona FEN pokonując pewnie przed czasem Niko Fallina. W marcu 2018 roku obronił tytuł zwyciężając jednogłośną decyzją sędziów z Arturem Bizewskim. W 2018 Wrzosek zadebiutował w najlepszej na świecie federacji GLORY. W Warszawie po raz drugi stanie przed szansą obrony tytułu mistrzowskiego.]

Neurochirurdzy ze szpitala w Zdrojach przeprowadzili skompli...

Karta walk FEN 24: Kamila Porczyk vs Anita Bekus

Anita Bekus to 28-letnia zawodniczka trenująca w klubie Shark Top Team w Łodzi. W 2017 i 2018 roku Bekus stoczyła sześć pojedynków amatorskich i wszystkie z nich wygrała. We wrześniu ubiegłego roku zmierzyła się w swoim zawodowym debiucie z Hanną Gujman i pewnie pokonała bardziej doświadczoną od siebie rywalkę. Pojedynek w Warszawie będzie jej debiutem w federacji Fight Exclusive Night.

Kamila Porczyk wywodzi się z fitness, gdzie z powodzeniem rywalizowała na arenie międzynarodowej. Urodzona w Pionkach zawodniczka trzykrotnie zdobywała tytuł mistrzyni świata. W MMA zadebiutowała w 2013 roku, gdy pokonała przez poddanie Jane Wagenhuber. Swój ostatni pojedynek stoczyła w kwietniu 2017 roku zwyciężając decyzją sędziów Bułgarkę, Anitę Doganową.

Neurochirurdzy ze szpitala w Zdrojach przeprowadzili skompli...

Karta walk FEN 24: Wujek Samo Zło vs Arab

Maciej Gnatowski w stolicy zadebiutuje w zawodowym K-1. Warszawianin wywodzi się ze środowiska hip-hopowego i to właśnie dzięki muzyce jest znany szerszej publiczności. Fani kojarzą „Wujka Samo Zło” z występów w duecie z Tomaszem „CNE” Kleyffem. Gnatowski miał swój program o tematyce hip-hopowej w jednej z muzycznych stacji, występował również jako konferansjer.

Arab przebojem wdarł się w świat sportów walki wygrywając w swoim debiucie podczas gali FEN 19 z Bartłomiejem „Rubym” Brzezińskim. Al-Sulwi kontrolował przebieg tego pojedynku w pierwszej rundzie, w drugiej skończył starcie przed czasem. Arab od wielu lat związany jest ze sportami walki, gdyż trenuje brazylijskie jiu-jitsu.

To może być najpiękniejsza walka w historii MMA. 18 stycznia na gali UFC w nowojorskim Barclays Center zmierzą się dwie zawodniczki, którym urody pozazdrościć może wiele ring girls. 24-letnia Paige VanZant (MMA 7-4) wróci do Oktagonu po operacji złamanej ręki. Jej rywalką będzie zjawiskowa Rachael Ostovich (4-4) z Hawajów. Kto będzie górą w starciu o nieoficjalną koronę miss MMA?

Najpiękniejsza walka w historii MMA? Paige VanZant zmierzy s...

Karta walk FEN 24: Andrzej Grzebyk vs Kamil Gniadek

Grzebyk w maju 2018 roku pokonał Thiago Vieirę, dzięki czemu został mistrzem Fight Exclusive Night w kategorii średniej. Od tamtego pojedynku raz wyszedł do klatki poza organizacją i pewnie wygrał już w 1. rundzie przez techiczny nokaut. Grzebyk na szansę mistrzowską długo pracował, gdyż przed tym pojedynkiem cztery swoje próby wygrał. W pokonanym polu zostawił między innymi Marcina Naruszczkę i Anatolija Litwinowa. Występ w Warszawie będzie debiutem Grzebyka w kategorii półśredniej.

Pochodzący ze Szczecina Gniadek czterokrotnie walczył pod szyldem federacji i czterokrotnie zwyciężał. „The Undertaker” zaczynał od grapplingu i ju-jitsu, ale szybko zdecydował się na MMA – pierwszą zawodową walkę stoczył mając zaledwie 17 lat. Doświadczenie w nowej dyscyplinie zbierał tocząc zacięte boje m.in. z przyszłymi zawodnikami UFC – Artemem Lobovem i Łukaszem Sajewskim. Podczas gali FEN 22 w Poznaniu pokonał już w 1. rundzie przez TKO Jacka Jędraszczyka, za co zgarnął zresztą nokaut za najlepsze tego typu skończenie podczas wielkopolskiej edycji.

Neurochirurdzy ze szpitala w Zdrojach przeprowadzili skompli...

Karta walk FEN 24: Darren Anstey vs Radosław Paczuski

Darren Anstey ma 33 lata i pochodzi z Wielkiej Brytanii. To podopieczny znanego na Wyspach Brytyjskich trenera K-1, Amira Subasica. Pseudonim „Dynamit” nie wziął się znikąd – spośród 13 walk, które Anstey wygrał w swojej karierze, wszystkie odniósł przed czasem. Anstey został mistrzem Anglii, zdobył również tytuł WKA&WTKA British. Może pochwalić się ponadto zwycięstwem w zawodach TFC European.

Paczuski mistrzem FEN jest od 10 marca 2018 roku – wtedy to bowiem pokonał decyzją sędziów Stanisława Zaniewskiego. Wcześniej pod szyldem federacji można go było oglądać dwukrotnie. Podczas 17. edycji 24-latek zwyciężył przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Menno Van Roosmalena. Później wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów z pochodzącym z Niemiec Florianem Krogerem.

Neurochirurdzy ze szpitala w Zdrojach przeprowadzili skompli...

Karta walk FEN 24: Bartosz Leśko vs Maciej Naruszczka

Bartosz Leśko w 2018 roku stoczył trzy pojedynki – dwa z nich wygrał i jeden przegrał. Gdynianin na największe pochwały zasłużył po pokonaniu Tomasza Kondraciuka, którego poddał podczas FEN 22 w Poznaniu już w 1. rundzie. O walce w nowej dla siebie kategorii półciężkiej, przeciwko Kewinowi Wiwatowskiemu, dowiedział się kilka dni przed galą FEN 21 we Wrocławiu. Leśko znowu wygrał przez poddanie już w 1. rundzie. Podopieczny Grzegorza Jakubowskiego uchodzi za jednego z najzdolniejszych polskich zawodników młodego pokolenia.

Maciej Naruszczka to weteran polskiej sceny MMA. Ostatnim razem w organizacji FEN zobaczyliśmy go podczas 20. edycji, gdy decyzją sędziów pokonał właśnie Bartosza Leśko. Pół roku wcześniej Naruszczka stoczył pasjonujący bój z Andrzejem Grzebykiem, a starcie to zostało wybrane najlepszą walką wieczoru gali „Summer Edition” w Koszalinie. Trenujący w Warszawie zawodnik stoczył 28 pojedynków, z których aż 19 wygrał.

Neurochirurdzy ze szpitala w Zdrojach przeprowadzili skompli...

Karta walk FEN 24: Adrian Zieliński vs Kamil Łebkowski

Adrian Zieliński ma 32 lata i trenuje w olsztyńskim klubie Berkut Arachion. Karierę zawodową rozpoczął w 2010 roku, gdy przez poddanie wygrał z Rafałem Rynkowskim. W latach 2013-2015 mógł pochwalić się serią siedmiu kolejnych zwycięstw z rzędu. W 2017 roku podczas gali ACB 52 wygrał na punkty jednogłośną decyzją sędziów z Rasulem Yakhyaevem. Spośród 17 zwycięskich pojedynków aż 10 miało miejsce przed czasem.

Kamil Łebkowski w październiku 2018 roku po bardzo dobrym pojedynku wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Łukaszem Demczurem. Wcześniej toczył znakomite boje z Gabrielem Silvą i Daguirem Imavovem, na rozkładzie ma byłego zawodnika UFC, Piotra Hallmanna. Łebkowski jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w FEN, a zwycięstwo z Zielińskim na początku 2019 roku ma mu otworzyć szansę na zdobycie pasa mistrzowskiego.

Neurochirurdzy ze szpitala w Zdrojach przeprowadzili skompli...

Karta walk FEN 24: Szymon Bajor vs Grzegorz Ciepliński

Szymon Bajor to niezwykle doświadczony zawodnik trenujący w Rzeszowie. 30-latek stoczył w karierze 25 pojedynków, z których 17 wygrał. W sierpniu 2017 roku znokautował Alexandra Stolyarova, rok wcześniej na pełnym dystansie jednogłośną decyzją sędziów rozprawił się z Teodorasem Aukstuolisem. Rzeszowianin tylko trzykrotnie werdykt w swoich pojedynkach pozostawiał sędziom. Bajor może pochwalić się pięcioma skończeniami przed KO/TKO. Dziewięciokrotnie poddawał swoich rywali.

Grzegorz Ciepliński ma 27 lat i pochodzi z Sochaczewa. W listopadzie 2016 wygrał w efektowny sposób przez nokaut z Łukaszem Brzeskim. Wcześniej, również przed czasem, zwyciężał między innymi z Łukaszem Ćwikłą i Wojciechem Orłowskim. Z ośmiu jego zawodowych wygranych tylko dwukrotnie o wyłonieniu zwycięzcy przesądzili sędziowie. Debiut w federacji FEN Cieplińskiego miał miejsce we Wrocławiu w maju 2018 roku, gdy jednogłośną decyzją sędziów rozprawił się z Marcinem Sianosem.

Neurochirurdzy ze szpitala w Zdrojach przeprowadzili skompli...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: FEN 24 ZDJĘCIA WYNIKI KARTA WALK 16.03 Kto wygrał? Kiedy powtórka? Retransmisja Arab vs Wujek Samo Zło, Kamila Porczyk vs Anita Bekus - Portal i.pl

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie