Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

FBI poszukuje 121 zaginionych dzieci, ofiar handlu ludźmi w celach seksualnych

OPRAC.:
Monika Maciejewska
Monika Maciejewska
Średni wiek ofiar to 15,5 roku, najmłodsza ofiara miała 11 lat (zdjęcie ilustracyjne)
Średni wiek ofiar to 15,5 roku, najmłodsza ofiara miała 11 lat (zdjęcie ilustracyjne) Fot. East News/Polaris Images/Kuni Takahashi
FBI ogłosiło w poniedziałek wyniki ogólnokrajowej operacji handlu ludźmi w celach seksualnych, ujawniając, że zidentyfikowano i zlokalizowano 84 małoletnich ofiar handlu dziećmi w celach seksualnych i wykorzystywania seksualnego dzieci.

Według Departamentu Sprawiedliwości USA podczas ogólnokrajowej kampanii FBI, nazwanej Operacją Cross Country, odnaleziono również 37 zaginionych dzieci.

Oprócz identyfikacji i lokalizacji 121 nastoletnich ofiar FBI i jego partnerzy zlokalizowali 141 dorosłych ofiar handlu ludźmi. Departament Sprawiedliwości poinformował, że agenci i śledczy FBI zidentyfikowali lub aresztowali również 85 podejrzanych o wykorzystywanie seksualne dzieci i przestępstwa związane z handlem ludźmi.

Zidentyfikowani podejrzani będą podmitoem dodatkowego dochodzenia w sprawie potencjalnych zarzutów – przekazał Departament Sprawiedliwości. Średni wiek ofiar to 15,5 roku, najmłodsza ofiara miała 11 lat.

– Handel ludźmi jest jednym z najbardziej ohydnych przestępstw, z jakimi spotyka się FBI – przekazał dyrektor FBI Christopher Wray. – Niestety takie przestępstwa, zarówno przeciwko dorosłym, jak i dzieciom, są znacznie bardziej powszechne niż większość ludzi uważa. FBI i nasi partnerzy będą nadal znajdować i aresztować handlarzy, identyfikować i pomagać ofiarom oraz podnosić świadomość na temat wykorzystywania naszych najbardziej narażonych populacji – dodał.

FBI podało, że operacja organów ścigania mająca na celu zlokalizowanie i pomoc ofiarom handlu ludźmi idoprowadziła do zlokalizowania ponad 200 ofiar w ciągu pierwszych dwóch tygodni sierpnia. Operacja Cross Country to skoordynowana operacja FBI, innych agencji federalnych, stanowej i lokalnej policji oraz agencji opieki społecznej w całym kraju, mająca na celu znalezienie i pomoc ofiarom handlu ludźmi, w szczególności dzieciom. Celem jest zbieranie informacji wywiadowczych, prowadzenie spraw karnych przeciwko handlarzom ludźmi i oferowanie pomocy ofiarom.

– Inicjatywa skupia się na problemie handlu dziećmi w celach seksualnych – powiedział szef sekcji Jose Perez, który nadzoruje dochodzenia w sprawie brutalnych przestępstw w FBI. – Siadamy z naszymi lokalnymi partnerami i siłami zadaniowymi, identyfikujemy obszary, w których wiemy, że handel seksualny jest powszechny, a także poświęcamy zasoby i wysiłki, aby zidentyfikować i usunąć ofiary z tych obszarów – dodał.

Operacja FBI Atlanta zlokalizowała 19 zaginionych dzieci i doprowadziła do aresztowania czterech handlarzy ludźmi.

Według Departamentu Sprawiedliwości specjaliści ds. ofiar stanowią „pomost” dla ofiar nieufnych wobec systemu, pomagają ofierze nawiązać pozytywne relacje z organami ścigania i zapewniają, że ofiary handlu ludźmi otrzymają wszelkie dostępne odpowiednie zasoby.

mac

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: FBI poszukuje 121 zaginionych dzieci, ofiar handlu ludźmi w celach seksualnych - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński