Faworyci bez wpadek

Krzysztof Dziedzic, 27 grudnia 2004 r.
Cztery najlepsze zespoły ekstraklasy angielskiej wygrały swe spotkania w 19. kolejce. Lider Chelsea Londyn ma wciąż pięć punktów przewagi nad Arsenalem.

Chelsea pokonała u siebie 1:0 zespół Aston Villa. Skromne rozmiary zwycięstwa Chelsea mogłyby wskazywać na to, że obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek. Tak jednak nie było. Goście grali ambitnie, nie ograniczali się tylko do obrony, ale przewaga Chelsea była wyraźna.

W 30 minucie po szybkiej akcji prawym skrzydłem Robben zagrał do Duffa, który zwodem minął obrońcę i pewnym strzałem z 10 metrów pokonał bramkarza Aston Villa Sorensena.

Wicelider Arsenal pokonał na własnym stadionie Fulham 2:0 (1:0). Pierwszą bramkę zdobył w 12. minucie Henry, który wykorzystał zagranie Ljungberga z lewego skrzydła, celnie strzelając z 16 metrów. Przy drugiej bramce, która padła w 71. minucie, także asystował Ljungberg. Szwed z prawej strony pola karnego podał do Piresa, który pewnym uderzeniem z 14. metrów pokonał golkipera gości Van der Sara.