Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fantastyczny finisz zadecydował o złocie dla Michała Rozmysa

jakub lisowski
Michał Rozmys
Michał Rozmys piotr skraba/pzla.pl
Lekkoatletyka. Świetnie rozegrany taktycznie bieg oraz kapitalny finisz - to przesądziło, że Michał Rozmys (Barnim Goleniów) zdobył złoty medal 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu.

O sensacji nie ma mowy, bo przecież Rozmys coraz mocniejsze ma nazwisko na międzynarodowych arenach. Startował już przecież w MŚ czy ME, więc występy wśród sportowców-studentów mu nie straszne. A medal na pewno pomoże, bo to nagroda za ciężką pracę.

- Bardzo się cieszę, że udało mi się zrealizować to, co założyliśmy z trenerem Jackiem Kostrzebą. Zdałem się całkowicie na jego doświadczenie. To mój pierwszy złoty medal na takiej imprezie. To na pewno jedno z najważniejszych moich dotychczasowych osiągnięć w karierze - mówił zaraz po zakończeniu rywalizacji.

Bieg na 1500 m rozegrał po profesorsku. Pierwsze 700 m bieg w czołówce, ale nie forsował tempa. Na przedostatnim okrążeniu spadł, ale... zachował siły na najważniejsze metry. Na 300 m przed metą mocno zaatakował Joonas Rinne, ale Rozmys go pilnował. Fin objął prowadzenie 90 m przed metą, ale trochę zabrakło mu sił. Końcówkę super pobiegł Rozmys, który z łatwością minął przeciwników. Wygrał z czasem 3:53,67. Drugi był Czech Jan Fris, trzeci Rinne.

Michał Rozmys będzie się teraz szykował do występu w jesiennych MŚ w Doha. Razem z nim pojedzie tam Patryk Dobek z MKL Szczecin. Specjalista od biegu na 400 m przez płotki też wystartował na Uniwersjadzie i w bardzo dobrym stylu awansował do finału.

Przypomnijmy, że brąz w Neapolu zdobył pływak MKP Szczecin - Filip Zaborowski.

Powołania

Oliwia Sarnecka (MKL) i Paweł Misiaczek (Pomorze Stargard) znaleźli się w kadrze narodowej na ME do lat 20 w Boras (Szwecja). Sarnecka pobiegnie na 1500 m, a Misiaczek powalczy w rzucie młotem. (lis)

Ekipy budowlane lada moment rozpoczną rozbijanie sektora 15. (niebieskiego, najbliżej łuku na zdjęciach). Decyzja o przejęciu tego sektora przez budowlańców zapadła kilka dni temu, wcześniej nie było to planowane. Ale dzięki temu za rok mają być gotowe dwie trybuny w pełni zadaszone. Postępuje też budowa budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, profilowanie boisk dla dzieci i zespołu rezerw. Efekty prac możecie zobaczyć dzięki uprzejmości Oskara Błaszkowskiego i portalu Pogoń On Line.<h2>CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mniej kibiców zobaczy mecze Pogoni, ale w zamian nowe trybuny powstaną szybciej</h2><script class="XlinkEmbedScript" data-floating data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/0918d062-14ca-168a-5ff7-ac3b96aedf9d,274c5238-57cb-e287-12d9-4f8290db33f5,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Budowa stadionu postępuje. Czas na sektor 15 [ZDJĘCIA Z DRONA]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński