MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fabryka Wody powstanie! Umowa na budowę aquaparku w Szczecinie podpisana [WIZUALIZACJE]

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
- Za najpóźniej trzydzieści miesięcy aquapark w Szczecinie będzie gotowy - ogłosił dziś prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Przez południem w urzędzie miejskim podpisano umowę na budowę Fabryki Wody, czyli szczecińskiego aquaparku. Ma stanąć na terenach po dawnym kąpielisku Gontynka przy ulicy 1 Maja/Sczanieckiej.

- Mamy ogromne doświadczenie w takich budowach. Oddamy państwo w ciągu trzydziestu miesięcy nowoczesny obiekt, który będzie służył mieszkańcom - mówił Jarosław Szczupak, prezes spółki ASTAL.

Dał do zrozumienia, że nie przewiduje problemów, które mogłyby wydłużyć inwestycję. Według Konrada Stępnia, prezesa Fabryki Wody, aquapark będzie gotowy w 2022 r.

Obiekt ma się składać z dwóch części - rozrywkowej oraz edukacyjnej. Rozrywkowa to min. 17 basenów wewnętrznych i cztery zewnętrzne, saunarium, strefa VIP, część sportowa i gastronomiczna.

W części edukacyjnej mają sie odbywać doświadczenie z wodą m.in. formie lekcji dla uczniów.

- To niezwykle ważny moment. Rozpoczynamy inwestycję, na którą czeka wielu mieszkańców. Budujemy obiekt nowoczesny i funkcjonalny, z przykuwającą uwagę architekturą, który z pewnością dołączy do grona architektonicznych wizytówek naszego miasta. Dzięki Fabryce Wody damy mieszkańcom oraz innym odwiedzającym, możliwość zaznania rekreacji i odpoczynku w standardzie na najwyższym światowym poziomie, a dzięki elementom edukacyjnym przybliżymy każdemu, niezależnie od wieku, niezwykły świat nauki – powiedział prezydent Piotr Krzystek.

ZOBACZ TEŻ:

Liderem konsorcjum, które odpowiadać będzie za budowę jest firma ALSTAL Grupa Budowlana, która od ponad 40 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Po Termach Maltańskich w Poznaniu czy Termach Mszczonów, Szczecińska Fabryka Wody będzie kolejną realizacją basenową w portfolio firmy.

- Dziękuję w imieniu swoim oraz moich pracowników, za zaufanie i powierzenie budowy tak ważnego obiektu dla Szczecina i całego regionu. Chciałbym dziś złożyć deklarację, że wybudujemy go w taki sposób, że faktycznie będziecie mogli chwalić się tym, że to właśnie u was jest najnowocześniejszy obiekt tego typu co najmniej w Europie. Ta obietnica jest nie bez pokrycia. ALSTAL to firma, która specjalizuje się w tego typu obiektach. Wybudowaliśmy już ponad 20 aquaparków, obecnie realizujemy trzy kolejne projekty, w tym jeden olimpijski. Na naszym koncie są takie realizacje jak termy maltańskie w Poznaniu czy też największy Aquapark w Polsce i trzeci co do wielkości w Europie. – powiedział Jarosław Szczupak Prezes Zarządu Alstal Grupa Budowlana.

ZOBACZ TEŻ:

Mają zbudować aquapark w Szczecinie. Co robili wcześniej?

Inwestycja będzie kosztować ponad 349,7 mln zł. Zostanie sfinansowana kredytem bankowym, który jest zabezpieczony pieniędzmi przekazanymi do spółki Fabryka Wody z budżetu miasta

- Budujemy aquapark w miejscu, które wielu szczecinian darzy dużym sentymentem. Nasz projekt uwzględnia zachowanie pewnych elementów zagospodarowania terenu, które nawiązywać będą do historii tego miejsca – amfiteatr czy aleja lipowa. Na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, od basenów ze zjeżdżalniami, poprzez strefy wypoczynkowe, wellness czy sportowe. Za nami wiele miesięcy wytężonej pracy. Jesteśmy na ostatniej prostej i jestem przekonany, że efekt naszych działań zadowoli wszystkich – powiedział Konrad Stępień Prezes Spółki Fabryka Wody Sp. z o.o.

Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi.

ZOBACZ TEŻ:

Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego aquaparku jest edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

ZOBACZ TAKŻE:

Aquapark w Szczecinie. Banki chcą dać pieniądze na Fabrykę W...

Aquapark w Szczecinie. Fabryka Wody ma być perełką, bo może ...

ZOBACZ TEŻ:

Aquapark w Szczecinie - Fabryka Wody. To będzie najnowocześn...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński