[EXPOSE BEATY SZYDŁO] Proszę o merytoryczną współpracę. Wszyscy jesteśmy biało-czerwoną drużyną!

Maciej Deja (AIP)/X-News
Expose Beaty Szydło Grzegorz Jakubowski
[EXPOSE BEATY SZYDŁO] W obecności prezydenta i większości posłów (choć na sejmowej sali było również zaskakująco wiele pustych miejsc) premier Beata Szydło zaprezentowała program działania powołanej przez siebie Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania. Exposé szefowej świeżo powołanego rządu rozpoczęło się dokładnie o godzinie 11:11 słowami „Staję przed wami jako jedna z was”.

AIP/Sejm/x-news

Beata Szydło już w pierwszych zdaniach przemówienia odwołała się do zamachów we Francji, zapewniając, że dla jej gabinetu bezpieczeństwo Polaków będzie kwestią priorytetową. – Nie zgadzamy się na wizję świata, w której ktoś występuje przeciwko naszym wartościom – powiedziała Szydło. Z pierwszych ław sejmowych przemówieniu z uwagą przysłuchiwał się prezes PiS Jarosław Kaczyński, którego wiele mediów wprost nazywa autorem exposé. Premier wyraziła przekonanie, że polska polityka musi być inna niż przez ostatnie osiem lat. – Pokora, umiar, roztropność w działaniu, słuchanie obywateli: tym się będziemy kierować. Koniec z arogancją władzy, koniec wstydu! – powiedziała Beata Szydło. W kolejnej części exposé posłanka PiS podkreślała swoje pochodzenie oraz dotychczasowych doświadczenia dokonania. Jak stwierdziła, program swojego rządu może streścić w jednym zdaniu – Po pierwsze rozwój, po drugie rozwój, po trzecie rozwój. Musimy podjąć wyzwanie – przekonywała premier.

Gospodarka, sprawy społeczne i kształt państwa – to priorytety rządu Beaty Szydło zapowiedziane przez nią w przemówieniu inaugurującym. Premier zapowiedziała też przeprowadzenie konkretnych zmian już w pierwszych stu dniach urzędowania. Na przysłowiowy „pierwszy ogień” mają pójść sztandarowe obietnice PiS z kampanii wyborczej, czyli m. in. miesięczny zasiłek dla rodziców w wysokości 500 zł. Uboższe rodziny mają otrzymać pieniądze już na pierwsze dziecko, lepiej sytuowane na drugie i każde kolejne. – Dziecko to nie koszt, to inwestycja – przekonywała Beata Szydło. Premier zadeklarowała też obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet, 65 dla mężczyzn i podniesienie do 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku. Obiecała również bezpłatne leki osobom od 75 roku życia, jak również podwyższenie minimalnej stawki godzinowej do 12 zł. Jak powiedziała premier, pieniądze przeznaczone na realizację wyżej wymienionych projektów będą traktowane nie jako koszty, ale inwestycje w rozwój kraju. Beata Szydło zapowiedziała również aktywną walkę z niekorzystnymi trendami w demografii (czego wyrazem ma być wspieranie rodzin w ramach ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej), a także walkę z biedą. Za wyzwanie postawiła temu rządowi także odbudowanie wiary w demokrację. – Zrobimy to. Razem damy radę! – przekonywała Szydło, powtarzając nośne hasło z kampanii wyborczej.

W kolejnej części exposé premier omawiała poszczególne sektory, które zamierza zreformować, poczynając od gospodarki. – Priorytetem jest rozwój kraju, więc zacznę od gospodarki. Najważniejsze jest wyrwanie się z pułapki średniego rozwoju jest kluczowe. Nie chcemy konkurować ceną siły roboczej, tylko innowacyjnością – przekonywała Szydło. – Trzeba uwolnić przedsiębiorczość Polaków, zlikwidować przeszkody biurokratyczne, które blokują powstawanie firm. Jak podkreśliła Szydło, rozwój gospodarczy dokona się dzięki młodym Polakom. Premier zapowiedziała zakrojoną na szeroką skalę reindustrializację Polski, odbudowę gospodarki morskiej, przemysłu chemicznego, zbrojeniowego, IT, a także wspieranie innowacji.
Beata Szydło dużo miejsca w swoim przemówieniu poświęciła osobom zarabiającym poniżej średniej krajowej czy zamieszkującym słabiej rozwinięte regiony. Jak tłumaczyła, osoby te stoją często na przegranej pozycji w postępowaniach sądowych, bo nie stać ich na opłacenie drogich adwokatów. Sugestia, że reforma systemu sądownictwa i zniwelowanie niesprawiedliwości jest jednym z największych potrzeb Polaków spotkała się ze zdecydowaną reakcją ze strony polityków PO, krzyczących „Kamiński” (nawiązując do akcie łaski prezydenta wobec koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego”. – Wy, którzy tak ożywiliście się, zastanówcie się, czy nie jest wstydem, że zabiera się dzieci rodzinom tylko dlatego, że mają one niskie dochody? – ripostowała Szydło.

Premier zapowiedziała politykę wyrównywania szans i wielopoziomowego rozwoju terenów, które do tej pory były zaniedbywane przez władzę. – Chcę, by wszyscy mieli równe szanse, niezależnie czy są z popeegierowskiej wsi, czy z Warszawy. Chcemy, by każdy mógł w równym stopniu korzystać z owoców rozwoju Polski – przekonywała Szydło. Premier przypominała, że za poprzednich rządów PiS inwestycje na polską wieś sięgały 3 proc. PKB. Już w ciągu pierwszych stu dni rządów obiecała rolnikom ubezpieczenia i przepisy chroniące polską ziemię przed niekontrolowanym wykupem przez zagranicznych inwestorów. Szefowa rządu zadeklarowała również, że będzie aktywnie zabiegać o wyrównanie dopłat dla polskich rolników, które nie równają się z tymi otrzymywanymi przez ich odpowiedników w Europie.
Premier wyjaśniła, że pieniądze niezbędne do realizacji zapowiadanych przez nią projektów zapewni zwiększenie deficytu o półtora miliarda, a także uszczelnienie podatku VAT i nałożenie podatków sektorowych na banki oraz supermarkety. – Pamiętajmy, że jesteśmy jedną, wielką, biało czerwoną rodziną – powiedziała, prosząc sejm o udzielenia jej rządowi wotum zaufania.

Wideo

Materiał oryginalny: [EXPOSE BEATY SZYDŁO] Proszę o merytoryczną współpracę. Wszyscy jesteśmy biało-czerwoną drużyną! - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 70

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Kiedy pan S. złoży zeznania w prokuraturze? I odszkodowanie się należy temu co za niego rok pierdział w pasiakach.

G
Gość
W dniu 26.11.2015 o 13:04, Gość napisał:

Sienkiewicz to pewnie ten prawdziwy Polak.

 


Zależy który, Henryk czy Bartłomiej?

G
Gość
W dniu 18.11.2015 o 16:53, Gość napisał:

Nie wszyscy.!!!Wy jesteście pisowską drużyną.Nie utożsamiajcie się z prawdziwymi Polakami.

 

Sienkiewicz to pewnie ten prawdziwy Polak.

G
Gość
W dniu 21.11.2015 o 19:18, Gość napisał:

Co to jest "paparuch"? :(

 


Chyba raczej kto to jest?

 

Polska język trudna być? :P

G
Gość

Co to jest "paparuch"? :(

G
Gość
W dniu 20.11.2015 o 21:50, Kazek napisał:

Jeżeli ktokolwiek miał nadzieję, że kolesiostwo zostanie wyplenione wraz z nadejściem PiS ma teraz już pełen obraz twego jak będą wyglądały rządy PiS przez najbliższe 4 lata. To jest skandal tego nie zrobiła PO cokolwiek by o tej partii nie mówić. I takim sposobem kryminalista w majestacie prawa będzie sprawował wysoki urząd państwowy - SKANADL!!!! Na koniec zacytuję jeszcze klasyka â⌠sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronieâŚâ Kolesiostwo, Kolesiostwo i jeszcze raz Kolesiostwo.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 


I co jeszcze barani łbie? Jak go mianowali to zaraz, że kryminalista w majestacie prawa, a jak go prezydent ułaskawił, to niewinnego ułaskawia. :D

Za PO tak nie było? Jasne, taki paparuch Sienkiewicz jako minister spraw wewnętrznych wydaje polecenie spalenia budki ambasady rosyjskiej podległym mu policjantom. O zgrozo oba stanowiska to ludzie odpowiedzialni za przestrzeganie prawa. Oczywiście skandal dyplomatyczny, wsadzili na rok niewinnego człowieka. A kiedy wszystko wyszło na jaw paparuch nawet go nie przeprosił. Pani Kidawa stwierdziła do dziennikarzy, że minister twierdzi, że jest niewinny i to jej wystarcza I najlepiej nie mówmy już o tym.

To są te wysokie standardy PO, facet który zachowuje się jak mafiozo sprawując funkcję publiczną zleca przestępstwo kryminalne nie poniósł żadnych konsekwencji. To jest SKANDAL!

G
Gość

No to w zostały im jeszcze samorządy.

Tylko patrzeć jak rozjebią województwo świętokrzyskie łącząc je z Częstochową by móc ogłosić prawnie wybory do sejmików.

Prezes kuje żelazo póki gorące jak widać,

Zmierzamy ku państwu totalitarnemu.

Bialorusini niedługo będą się przyglądać naszej "demokracji"

K
Kazek

Jeżeli ktokolwiek miał nadzieję, że kolesiostwo zostanie wyplenione wraz z nadejściem PiS ma teraz już pełen obraz twego jak będą wyglądały rządy PiS przez najbliższe 4 lata. To jest skandal tego nie zrobiła PO cokolwiek by o tej partii nie mówić. I takim sposobem kryminalista w majestacie prawa będzie sprawował wysoki urząd państwowy - SKANADL!!!! Na koniec zacytuję jeszcze klasyka â⌠sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronieâŚâ Kolesiostwo, Kolesiostwo i jeszcze raz Kolesiostwo.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

w
widz
W dniu 20.11.2015 o 06:57, Gość napisał:

Psy szczekają, karawana idzie dalej. Członkowie PO i PSL całymi garściami czerpali profity bycia przy korycie, którym jest władza. Bury i inni, takich w Polsce mamy tysiące, także w naszym województwie. Nie dajmy się ogłupić tym "szczekaniem". Mamy mądrego Prezydenta i dobrą drużynę, którą jest Rząd. DAMY RADĘ!!!. Efekty już widać. 

Jak mozna ulaskawic "niewinnego"??? Wyrok nieprawomocny, czyli Kaminski byl niewinny. Ale co prawym i sprawiedliwym, bogobojnym to przeszkadza? Dopiero poczatek atrakcji, oczy sie wam wyborcy PIS-u otworza...

 

G
Gość

Psy szczekają, karawana idzie dalej. Członkowie PO i PSL całymi garściami czerpali profity bycia przy korycie, którym jest władza. Bury i inni, takich w Polsce mamy tysiące, także w naszym województwie. Nie dajmy się ogłupić tym "szczekaniem". Mamy mądrego Prezydenta i dobrą drużynę, którą jest Rząd. DAMY RADĘ!!!. Efekty już widać. 

G
Gość

Szczególnie zieloni wykupują papier toaletowy.

k
koko

Pis zapowiada zmiany. A po czysci ze strachu.!!!!

 

G
Gość
W dniu 18.11.2015 o 21:31, polo napisał:

Tak właśnie rozpoczynają się rządy bezprawia, trzeba uciekać z Polski, może Niemcy dadzą nam azyl. Polacy, kogo wybraliście na najwyższe urzędy państwowe!!!!!!!

Niemiec raczej Ci powie wyp...j ty polska świnio. Natomiast ciapatych przyjmą z pocałowaniem ręki.

l
lu
W dniu 18.11.2015 o 21:31, polo napisał:

Tak właśnie rozpoczynają się rządy bezprawia, trzeba uciekać z Polski, może Niemcy dadzą nam azyl. Polacy, kogo wybraliście na najwyższe urzędy państwowe!!!!!!!

No i wyszlo szydlo z worka .Juz zaczynaja od przekretow !!

p
przypomnienie ???

Siedem cudów braci Kaczyńskich, poczytajcie:

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce 

3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV. 

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany. 

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989. 

6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy. 

7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym? 

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3