Eurovolley 2017: niemiecki walec przejechał przez Czechów [ZDJĘCIA]

Niemcy (czerwone koszulki) wygrali z Czechami 3:0 w Szczecinie.
Niemcy (czerwone koszulki) wygrali z Czechami 3:0 w Szczecinie. Sebastian Wolosz
Niemcy zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie B Mistrzostw Europy siatkarzy.

Drużyna włoskiego szkoleniowca Andrei Gianiego w niedzielny wieczór zmierzyła się z Czechami, którzy też wygrali inauguracyjny mecz w ME (3:1 ze Słowacją). Mecz zwycięskich zespołów nie dostarczył wielkich emocji. Niemcy dominowali zdecydowanie, a gdy tylko funkcjonowało im przyjęcie, to bezlitośnie punktowali przeciwników.

Pierwszy set do połowy był zacięty, drugi od początku do końca był jednostronny. Niemcy prowadzili nawet 8:1, 14:4 i gdyby nie pewne rozprężenie oraz kilka udanych akcji Czechów, to różnica byłaby jeszcze większa. A tak skończyło się na 11 punktach.

Po przerwie po drugim secie nic się nie zmieniło, choć Czesi walczyli. Niemcy jednak nie kombinowali, a nad kiwki przekładali mocne zbicia. Wchodziło, więc brakowało po drugiej stronie siatki argumentów, by ugrać choć jedną partię, choć była to najbardziej wyrównana odsłona.

W poniedziałek ostatnie mecze grupy B w Szczecinie. O 17.30 Niemcy zagrają ze Słowacją. Ten mecz nie będzie miał już większego znaczenia. Niemcy są już w ćwierćfinale, a Słowacy – nawet jeśli wygrają – wracają do domów. O godz. 20.30 mecz o 2. pozycję w grupie Włosi kontra Czesi. Faworytem będą oczywiście reprezentanci Włoch.

Czechy – Niemcy 0:3
Sety: 19:25, 14:25, 20:25
Czechy: Janouch, Michalek, Beer, Finger, Dzavoronok, Holubec, Krystof (libero) oraz Hadrava, Zmrhal.
Niemcy: Andrei, Kampa, Kaliberda, Krick, Grozer, Fromm, Zenger (libero) oraz Hirsch, Schott.

ME w siatkówce w Szczecinie. Galeria kibiców [ZNAJDŹ SIĘ NA ...